ELKE DAG DE BESTE Pieken, uitblinken, presteren. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Maak kennis met (41), teamleider productie LVC Nieuwegein/DC Utrecht. 7 Aha Je voert de regie over meer dan honderd uitzendkrachten. Wat typeert deze groep? 'Je leidt ze op en begeleidt ze, brengt ze kwalitatief op niveau; dat is de winst die je boekt. Maar het verlies voel je als dezelfde medewerker weer vertrekt en je het traject opnieuw moet doorlopen. Er is redelijk veel verloop, telkens gaat er kennis verloren. Daarom probeer ik ze bin- nen te houden door ze te laten genieten van het werk.' Hoe speel je datvoor elkaar? 'Door betrokken te zijn. Ik werk met Nederlandse maar ook met veel Poolse uitzendkrachten. Doordat ik zelf ben opgegroeid in Macedonia, spreek, denk en voel ik makkelijk met hen mee. Door begrip te tonen voor het Oost-Europese leven waarin zij opgegroeid zijn, wat echt wel verschilt van wat wij hier gewend zijn. Zij hebben een andere kijk op het leven. Ik maak handig gebruik van die kennis, binnen de bestaande kaders en regels.' Welke verschilien zie jij zoal tussen Oost-Europese en West-Europese mede- werkers? 'Minder klagen, leiding is leiding en respect is een hoog goed. De teamleider is de baas, zo wordt dat beleefd. Ik heb ooit directeur Dick Boer een hand gegeven op zijn bezoek aan het LVC. Ook hem zou je in principe bij de voornaam mogen aanspreken, zo is de cultuur in Nederland. Open maar met respect.' Wat breng jij als persoon mee naar het werk? 'Stereotypen zijn gevaarlijk want door te generaliseren doe je altijd mensen tekort, maar waar ik oorspronkelijk vandaan kom zijn mensen meer familiair en minder individualistisch. Warmer wellicht. Dat is wat ik hoop mee te brengen naar het werk.' Goede eigenschappen voor een teamleider! 'Ik zie graag dat medewerkers plezier hebben en tegelijk tot een goede prestatie komen. Maar succes komt met de medewerker. Je kunt iemand begeleiden en de helpende hand bieden.ze zijn en blijven verantwoordelijk voor hun eigen inzet. Scoren doen ze toch echt zelf.' Kun je jouw aanstekelijke enthousiasme verklaren? 'Dat zit in de aard van het beestje. Ik doe dingen die ik echt leuk vind en geef alleen honderd procent, anders niet. Ik werk nu veertien jaar bij AH en er zijn genoeg redenen om hier te genieten: zekerheid, leuke sfeer, prima werkgever...' Hoe ga je om met minder zonnig ingestelde collega's? 'Bespeur ik een gebrek aan motivatie dan ga ik een gesprek aan om uit te vinden wat er aan de hand is en of het te verbeteren valt. Lukt dat, dan gaan we verder. Maar soms moet je ook afscheid nemen.' Elke nacht de beste? 'In het DC draaien we elke week een andere dienst: dag, avond en nacht. Ik ben de dag na een nachtdienst niet van slag. Begrip van thuis speelt hierin een grote rol, je moet je rust kunnen pakken.' Ben je buiten het DC ook zo actief? 'Fanatiek wedstrijdvolleybal maakt nu even een pas op de plaats. Ik kijk uit naar de zomer. Dan gaan we met onze zoon ilija (7) en dochter Ninna-Sofie naar Strumica, Zuid-Macedonie. Ninna-Sofie is nu negen maanden en wordt daar gedoopt in een orthodoxe kerk.' Mis je Macedonie? 'Ja. Maar iemand deed ooit de uitspraak: "Als je eenmaal geemigreerd bent voel je je nergens meer thuis." Dat geldt niet voor mij. Nederland is mijn thuis.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7