0NDERNEM1NG RAAD De VGWM-commissie 'In 2012 ga je niet meer naar de drogist, maar naar Etos' J CIJFERS Etos heeft meer dan 500 winkels De helft daarvan is franchise In totaal werken er bij Etos rond de 4500 medewerkers (inclusief franchise) De VGWM-commissie doet belangrijk werk voor elke medewerker van Albert Heijn. Yvonne van Drunen, secretaris VGWM- commissie en OR-lid, legt uit wat deze commissie op het gebied van Veiligheid, Gezondheid, Welzijn en Milieu zoal doet. Aha 6 a een moderne drogist worden. We sluiten aan bij de groei- strategie van Ahold Nederland. We willen meer klanten naar onze bestaande winkels trekken door onze service nog meer te verbeteren en het assortiment nog onderscheiden- der te maken. Ook willen we nieuwe winkels openen. Het is een uitdaging om goede locaties met een hoge traffic- stroom te werven. Daarom is onze samenwerking met Ahold Vastgoed ook heel belangrijk.' Albert Heijn verkoopt ook drogmetica, zijn we op dit gebied elkaars concurrenten? 'Dat er veel concurrentie is tussen Albert Heijn en Etos is een misverstand. De overlap in ons assortiment is niet zo groot en beide formules hebben een eigen positionering. Bij Albert Heijn doen klanten vooral herhalingsaankopen van dagelijkse producten zoals dou- chegel en tandpasta. In het assortiment van Albert Heijn zitten veel hardlopers. Voor medicijnen, cadeau- en beauty- artikelen en de breedte van het assortiment persoonlijke ver- zorging komt de consument naar Etos.' Wat voor beautytrends kunnen we in de toekomst verwachten? 'Over tien tot vijftien jaar is het heel normaal dat mannen met eyeliner lopen. Dit voorspellen in ieder geval trendwatchers van de grote merken. Vroeger kochten vrouwen de deodorant voor hun man. Nu hebben mannen al hun eigen stylingproducten en cremes. Dat dit zo in opkomst is, is een enorme kans voor ons. Nu is het merendeel van onze klanten vrouw en komt de andere helft van de bevolking nog niet vaak bij ons binnen.' Hoe sta jij in het leven? 'Het leven is mooi en ik probeer er zoveel mogelijk uit te halen. Ik heb veel energie en ga echt voor dingen. Ik heb een druk gezin met vier zoontjes. Ze zijn twee, vier en zes jaar; de jongste is begin april geboren. Mijn gezin staat absoluut op nummer een.' Op welke manier hebben wij als medewerkers van Albert Heijn met veiligheid, gezondheid, welzijn en milieu te maken? Het is organisa- ties wettelijk verplicht om risico's op mogelijk gevaar of gezondheid voor medewerkers te inventariseren, te toetsen en te evalueren. Bij Albert Heijn gebeurt dit in het systeem RI&E, Risico Inventarisatie en Evaluatie. Onze com missie heeft een grote bijdrage geleverd aan de digitalisering van RI&E en toetst nog altijd of alle regels up-to-date zijn. Wanneer een winkel bijvoorbeeld een nieuwe broodsnijma- chine krijgt, wordt er volgens RI&E getoetst of het apparaat aan alle voorwaarden voldoet.' Is de commissie deskundig genoeg? Ja. We worden goed opgeleid. En daar waarwe niet direct een antwoord of een oplossing voor hebben, werken we met deskundigen op de viergenoemde onderwerpen. We kunnen snel schakelen. De VGWM-commissie beoordeelt ook de adviezen die door deskundigen worden gegeven.' Wat wil jij voor je collega's betekenen? Ik wil de OR menselijker maken en lijnen verkorten. Als mensen een verzoek of klacht hebben, vragen we eerst of ze hun gebruikelijke aan- spreekpunten benaderd hebben. Als dat het geval is, maarze zijn ontevreden overde uit- slag, dan moeten ze weten bij wie ze terecht- kunnen. Stel: iemand op de winkelvloer vindt dat er veiligheidsschoenen nodig zijn voor de werkzaamheden daar. Dit bespreekt hij met de SM, maar er volgt een negatief antwoord. Als hij dan ook de OM ingeschakeld heeft en ze er nog samen niet uitkomen, dan kan de medewerker mij inschakelen.' Heb jij een vraag op VGWM-gebied? Mail Yvonne van Drunen of Marcel van de Bercken: ondernemingsraad-ah@ah.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 6