INTERVIEW MET Directeur Etos De Beste drogist van Nederland, zo mag Etos zich ook dit jaar weer noemen! Eind april werd Etos voor de tweede keer op rij met deze titel bekroond. 'Hieruit blijkt de waardering voor onze lage prijzen en hoge service.' Hoe Etos zich zo gepositioneerd heeft en wat de verdere toekomstplannen zijn? Directeur Etos Jan van Dam onthult het. Aha 4 De Beste drogist van Nederland Hoe is het merk Etos gepositioneerd? Etos staat voor lage prijzen, een ruim assortiment en service in een prettige win- kel. Dit jaar ligt onze focus op vast laag geprijsde A-merken, scherpe aanbiedingen en keuze in assortiment. We zijn zo voordelig als Kruitvat en onze klanten herkennen dat steeds meer. Wat betreft ons assortiment willen we uitblinken in keuze. We hebben ons eigen merk, de voordeelselectie en A-merken. En we zorgen dat nieuwe producten die in tv-commercials langskomen, direct bij ons in de winkel lig- gen. We willen service leveren door klanten aan te spreken en ze advies te geven. We investeren veel in opleidingen en trainingen. De Etos Academie biedt ook e-learning modules over het assortiment zoals de nieuwste trends op make-up gebied en producten tegen oorpijn. Maar nog belangrijker is de manier waarop we met onze klanten omgaan. Hier hebben we ook veel aandacht aan besteed met 10 simpele gedragsregels hoe wij als Etos met klanten omgaan, van begroeten bij binnenkomst tot uitleg van medicijngebruik.' Merk je iets van de recessie? 'Tot nu toe is het koopgedrag Tot twee jaar geleden, werd DA keer op keer verkozen van onze klanten niet veranderd. Volgens een Amerikaanse tot Beste drogist. Is het toeval dat sinds jouw start als theorie, de lipstickindex, neemt de verkoop van beautyarti- algemeen directeur Etos, in juli 2007, de prijs naar jul- kelen juist toe bij recessie. In deze onzekere tijd worden gro- lie gaat? 'Dat is zeker niet alleen aan mij te danken. Bij te aankopen, zoals een auto, uitgesteld maar willen vrouwen Etos werkt namelijk een club vol gedreven mensen die er juist goed uitzien. We houden de markt wel nauwlettend enorm veel liefde in het merk en in de winkels stoppen. in de gaten en spelen er alvast op in. Onlangs hebben we Medewerkers maken echt het verschil, kijk maar naar de Etos voordeelselectie vernieuwd en uitgebreid met bijvoor- service die je krijgt in de winkels. Vier jaar geleden heeft beeld een gezichtscreme voor slechts 113. De voordeel- Etos haar strategic aangescherpt. We hebben de focus op selectie is vergelijkbaar met Euro Shopper bij Albert Heijn.' drogisterijartikelen gelegd en minder op parfumerie en non-food. Etos was een diamant die heel veel potentie had, Wat zijn de toekomstplannen voor Etos? 'De Coca-Cola maar opgepoetst moest worden. En dat komt er de laatste onder de drogisten worden. Je gaat in 2012 niet meer naar jaren steeds meer uit.' de drogist, maar naar Etos. Wij willen het prototype van k stond te juichen van blijdschap.' Dat was Jan van Dam's eerste reactie toen hij hoorde dat Etos als Beste I drogist van 2009 was verkozen door de Nederlandse consument (onderzoek van Elsevier Retail en GFK Panel Services). 'Het geeft echt kippenvel om weer nummer een te zijn, vooral omdat we dit op eigen kracht hebben bereikt. Het is namelijk niet zo dat onze concurrenten zijn verslechterd, maar wij zijn weer op alle punten de beste!

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 4