Meer salsa am www Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Margarita van Herk-Guerra Ramirez (40) Verkoper AH 1586, Krommenie 'In Peru was ik verko per in een kledingwinkel en later winkelcontroleur. Als de baas op vakantie was had ik supervisie overnegen winkels.' 'Winkels zijn daarvrij- wel altijd open, ook's zondags. Je maakt veel uren, je wordt geacht door te werken en krijgt lang niet alle uren uitbetaald.' 'Als ik ziek was werkte ik door, zelfs met pijn en koorts. Als de baas zag dat ik echt niet meer kon stuurde hij me naar huis. Onbetaald. Ik accepteerde dit uit angst om mijn positie te veriiezen en werkte zoveel dat ik erg mager werd. Wat een verschil met Nederland.' 'Naar Amerikaans voorbeeld heeft Peru grote super- markten waar je alles kunt kopen zoals vroeger Santa Isabel. Die winkels waren Ahold-ondernemin- gen. Nu heet de grootste keten Metro.' 'Hier draait hetom een praatje, kopje koffie, koekje en vooral goed voor de dag komen. In Peru is het eten, dan- sen en feesten. Geen verjaardag zonder salsa.' 'In de Peruviaanse keuken maken we graag ceviche: een visgerecht met zoete aardappel, citroen en mai's. Er worden ook andere diersoorten gegeten. Cavia's bijvoorbeeld.' 'Ik heb een cursus klant- vriendelijkheid gevolgd, maar lachen is iets wat ik niet uit het boek heb hoeven leren. Datgaat spontaan.' 'Een goed idee. Ik zie de dansende klanten en collega's al voor me. Dat wordt gezellig!' argarita komt uit Lima, de hoofdstad van Peru. In deze stad van acht miljoen inwoners ontmoette ze haar Nederlandse man, die destijds werkte als skillmanager technische dienst bij de KLM. Op een salsafeest in de Peruaan- se hoofdstad sloegen de vonken over. En daar bleef het niet bij. Margarita woont nu in Krommenie waar ze bij AH werkt als verko per op de Delikaas-afdeling. 'Daarnaast volg ik een Nederlandse inburgeringscursus. Het werk bij Albert Heijn geeft me iedere dag weer flink wat praktijkoefening.' Dat Margarita niet de eerste de beste verkoper is, bleek in Lima al. Ze ontving in 1992 de marke- tingprijs voor beste verkoper van Peru.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3