R r bJ |L -m is Al sinds de opening van de eerste winkel in Oostzaan staat Albert Heijn voor service en kwaliteit. Uitgangspunten die we hoog in het vaandel hebben staan en waar dagelijks door tienduizenden medewerkers aan wordt gewerkt. Sinds jaar en dag spelen winkelwedstrijden een belangrijke rol in de continue verbetering van onze service en kwaliteit. Met in de editie van dit jaar de klant in de hoofdrol. Klant is jury Klantenpanels Waardevolle waardering Een klant mag zich nooit bezwaard voelen Vers op de plank Aha 10 f K - Klanten Kiezen We willen niet soms, maar elke dag de beste zijn. Met onze pro- ducten, onze kassa-afhandeling en onze klantvriendelijkheid willen we de klant elke dag weer overtuigen om bij ons de boodschappen te doen. Niet zo verwonderlijk dus dat de klant de allerbelang- rijkste rol speelt in de onderlinge wedstrijd tussen Albert Heijn-winkels: Klanten Kiezen TopShop '09. Een spannende competitie waarin het allemaal draait om de beste te wil len zijn in service en kwaliteit. In Klanten Kiezen TopShop '09 doet een grote groep klanten mee in een klantenpa- nel. Daarin geven ze in een uitgebreide digi- tale vragenlijst cijfers voor de kwaliteit van een winkel. Zien de schappen er verzorgd uit, zijn ze goed gevuld, is dit een schone winkel? Word ik altijd vriendelijk geholpen, valt er iets te proeven, is de sfeer goed, werken de caissieres vlot en nauwkeurig? De waarde- ring van de klant, uitgesproken in een cijfer, bepaalt welke winkel er die periode winkel- groepwinnaar wordt en wie zich uiteindelijk de beste Albert Heijn-winkels van Nederland mogen noemen. Iedere periode worden (nieuwe) klanten, per email of via folders in de winkel, gevraagd om deel te nemen aan het klantenpanel. Ook de website ah.nl vraagt met enige regelmaat, via een actiepanel, om deel te nemen aan dit klantenpanel. Afhankelijk van de grootte van een winkel kan het aantal klanten dat hieraan deelneemt oplopen tot wel tachtig per winkel. Daarmee blijft het voor winkelmedewerkers vooral gissen naar de aanwezigheid van panel- leden tussen de boodschappende klanten. Naast de kans om hun winkel kritisch onder de loep te nemen kan deelname de jurerende klan ten ook nog een kleine geste opleveren. Iedere periode worden er onder de deelnemers, als dank voor hun waardevolle mening, cadeau- bonnen verloot. Vooralsnog ligt de waardering van de klant voor de service en kwaliteit van onze winkels dit jaar gemiddeld iets hoger dan tijdens de TopShop-editie van vorig jaar waarin mys- teryshoppers de beoordeling op zich namen. Een waardering die van enorme waarde is. Immers, het is de waardering van onze eigen klanten die wekelijks en sommigen dagelijks hun boodschappen doen bij Albert Heijn. Verkoper Elly Visbeen (49) uit AH 1244 Naarden over het verlenen van service: 'Wanneer er iets met een product is, vergoeden we dat direct. Het laatste wat wij willen is dat mensen zich bezwaard voelen en het er maar bij laten zitten. En de klant waardeert dat, we zijn niet voor niets in periode 3 winkelgroepwin- naar geworden! Met het geld dat we dit jaar voor de personeelspot gaan winnen willen we lekker met z'n alien uit eten.' 'De koeling en diepvriesproducten zo snel mogelijk inruimen.' Daar begint het waar- borgen van kwaliteit mee voor Rene Klein (39), verkoper bij AH 1344 Huizen. 'Je wilt klanten alleen het beste voorschotelen en de

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 10