Kop of munt? iThoud^ Er was een periode dat zijn vrouw geen boodschap- pen meer met hem deed, omdat hij werkelijk ieder- een naar muntjes vroeg. inmiddels spaart Peter Langeveld al zeven jaar winkelwagenmuntjes. Zijn verzameling is opgelopen naar ruim 4800 munten. Stuk voor stuk kleven er mooie verhalen aan. En de Albert Heijn-munt? Het allereerste munt g'Kreeg ik tijdens een vergadering met A&P (supermarktformule). De munt werd als aandenken weg- gegeven. Jaren later, toen ik begon met verzamelen, heb ik hemtevoorschijngehaald.' Dat is er een van Paul de Leeuw. Voor zijn show Mooi weer de Leeuw had een jongen een wens ingestuurd voor zijn vader die winkelwagenmuntjes spaarde. Hij kreeg een aantal Paul de Leeuw-munten. Die wilde ik ook natuurlijk, maar die man wilde niet ruilen. Uiteindelijk heb ik het via via toch voor elkaar gekregen. Ats je 4800 muntjes deelt door 7 jaar, tel ik 685 muntjes per jaar. HtDe true is om het zoveel mogelijk mensen te vertellen. Tegen buren, op verjaardagen, het komt altijd wel ter sprake. Maar ikstuurzelf ook veel "bedelbrieven" naar bedrijven met de vraag er eentje op te sturen.' 'Van een bedrijf dat afvalwater weghaalt bij Leukste reacti tandartsen. Ik mailde hen dat ik een brutale vraag had. Ze mailden terug of zij ook brutaal mochten zijn: ze waren gek op lekkere koeken. Toen heb ik een pak spritsen opgestuurd.' 'Absoluut. Dat varieert van een kerncentrale uitTsjechie en een Amerikaans vliegveld tot Frans Bauer. Die ruil ik dan via de e-mail of op ruiibeurzen.' 'Ja, in Nieuwegein is er een speciaie "winkelwa- genmunt ruilbeurs". Er komen tussen de 100 en 200 mensen op af. De harde kern is daarzekerte vinden.' 'Ik heb negentien verschillende Albert Heijn-munten, maar het schijnt dat er een oude winkelwagen- munt met rood Albert Heijn-logo is. Als dat waar is, zou ik die heelgraagwillen hebben.' In Nederland is er iemand die Meest ma een kluis bij de bank heeft gehuurd voor zijn verzameling van 16.000 munten.' Wat maakt je verzameling complee gjj'lkwil dolgraageen Heinekenmuntdie in Oostenrijk uitgegeven is.' 'Ik geef je 50,- als je hem kunt vinden', grapt Peter. Wie: Peter Langeveld (52) ASM AH 1343 's-Gravenhage Wat: Verzamelt winkelwagenmuntjes Waar: Op de verzamelaarslijst van www.winkelwagenmunt.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 16