TvemaYfed.l"0,^. Sail - Yfi^audd f«A.^oVst?.S5 I to\uu?baaw235 WIST JE DAT. SeUjotm 2595 I StUjooti 5652 Lsl Prj 1920: afscheid van de oprichtster 1959: het einde van een familiebedrijf 1989: onder de Ahold-paraplu Anno nu: oude tijden herleven Feest! De toekomst: eigentijdse nieuwe uitstraling 11 Aha Gall Gall 537 winkels heeft? ongeveer de helft daarvan franchisewinkels zijn? 381 van de Gall Gall-winkels op minder dan 200 meter afstand zit van een Albert Heijn? En er bij 186 van deze winkels ook een Etos in de buurt zit? er ongeveer 20 Gall Gall win kels geintegreerd in Albert Heijn zijn, waarvan vier winkels met de nieuwe formule uitstraling? Gall Gall ter ere van haar 125-jarig bestaan een speci- aal logo heeft ontwikkeld, wat dit hele jaar nog bij veel speci- ale aanbiedingen terugkomt? Als Maria Gall in 1920 komtte overlijden, blijft het bedrijf in handen van Jan en Herman. De winkel Haig Haig in Londen inspireert de broers om naar Engels voorbeeld nog een extra Gall aan de bedrijfsnaam toe te voegen: Gall Gall. Via recla- mecampagnes maken steeds meer mensen kennis met het bedrijf. Een bekende reclameslogan uit die tijd is: 'Gall Gall, het best van al'. Bovendien zorgt hun bakfiets voor extra naamsbekendheid, en later wordt ook de bezorgauto van Gall Gall in heel Amsterdam gespot. Nadat Jan zich in 1940 heeft losgemaakt van de zaak, staat Herman er alleen voor. Vanaf 1950 begint hij langzaam maar zeker winkels te verkopen aan de heer Vlasman, die uiteindelijk in 1959 de laatste winkel in zijn bezit krijgt. Begin jaren zestig krijgen al zijn drankenhandels de bedrijfsnaam Gall Gall. Later komen deze winkels in handen van Bols, die ervoor kiest om ook al zijn andere slijte- rijen om te dopen tot Gall Gall. Ruim honderd jaar na de oprichting is Gall Gall al uitgegroeid tot een serieuze winkelketen. In 1989 gaatde keten bij het Ahold-concern behoren. Ook nu blijft de bedrijfsnaam gehandhaafd. Bovendien worden ook de Alberto-slijterijen (red. sinds 1969 onderdeel van Albert Heijn) omgedoopt tot Gall Gall, waardoor het bedrijf in een klap de marktleider in Nederland wordt. Er is de afgelopen 125 jaar veel veranderd, maar de jenevers staan nog steeds in de schappen en tijdens de feestdagen heerst er nog altijd topdrukte. Ook tegenwoordig is een aantal winkels tot acht uur 's avonds open, en medewerkers geven nog altijd de nodige tips en adviezen. En de bakfiets? Die heeft een comeback gemaakt: drie Amsterdamse Gall Gall-winkels gebruiken dit nostalgische ver- voermiddel tegenwoordig weer om bestellingen bij de klant thuis te bezorgen. Dit voorjaar staat Gall Gall geheel in het teken van hetjubileum. Erverschijnteen speciale uitgave van de huis-aan-huisfolder met jubileumaanbiedingen. De winkels worden feestelijk aangekleed, klanten worden in de watten gelegd en medewerkers vieren feest. Gall Gall staat niet stil. De winkels krijgen een compleet nieuwe uitstraling, zowel binnen als buiten. De productpresentatie en winkelindeling worden toegankelijker. Bovendien is ereen nieuw logo gei'ntroduceerd. Gall Gall is klaar voor de toekomst. Met dank aan de familie Gall De bovenstaande reconstructie van de Gall Gail-historie is grotendeels tot stand gekomen tijdens een interview met enkele nazaten van oprichtster Maria: kleinkind Occa Gall (88), achterkleinkind Winfried Gall (62) en achterkleinkind Jan Gall (54).

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 11