ELKEDAG DE BESTE I III Pieken, uitblinken, presteren. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer (26), ASM bij AH 1222 in Oss. At 7 Aha Tijdens je hbo-opleiding Personeel Arbeid liep je stage in diverse DC's. Wat deed je daar? in het LDC Geldermalsen en LVC Nieuwegein ondersteunde ik de P&O-administratie en adviseurs en deed ik diverse onderzoeken. Naar groeimogelijkheden binnen de functie allround- plus medewerker, naar het ziekteverzuimprogramma.In de zomer van 2004 verving ik een P&O-adviseur tijdens de vakantieperiode. Kort daarop kon ik als P&O-adviseur in DC Zwolle aan de slag.' Op jonge leeftijd ervaring opdoen in drie van de zes DC's. Ging dat je gemakkelijk af? 'Het was behoorlijkaanpoten. In Zwolle hielden we met de P&O-manager en assistenten de afdeling draaiende. Het Poortwachtersysteem moest worden geoptimaliseerd en tegelijkertijd had ik 700 medewerkers in mijn portefeuille. Ik voelde me wel een beetje in het diepe gegooid, maar mijn opleiding, stage-ervaring en de praktijk vulden elkaar goed aan.' Drie jaar later maak je een opmerkelijke overstap. Waarom? Zie het DC als de achterkant en de winkel meer als de voorkant van het proces. Als P&O-adviseur werk je dan vooral ondersteunend en ik wilde wel eens midden in het proces staan. Aanspreekpunt zijn en mijn leidinggevende kwaliteiten verder ontwikkelen, benieuwd ook of commercie bij me zou passen.' En? fa prima! Je doet zoveel verschillende dingen. Van het begeleiden van medewerkers tot actie ondernemen bij een kapotte koeling en van contact met de beheerder van het winkelcentrum tot het neerzetten van nieuwe winkelthema's.' Heb je in de winkel iets aan je P&O-achtergrond? Ja, wil je mensen coachen, dan moet je een bepaalde toon vinden die past binnen de cultuur van het bedrijf. In het weekend lopen er bij ons veel scholieren rond. Zij vragen om een andere aanpak dan medewerkers die hier door- deweeks werken.' Hoe word je succesvol? 'Succes bepaal je zelf. Want wat is succes? Je kunt ambitieus zijn in het streven naar een steeds hogere functie, maar ook in het streven om iets voor elkaar te krijgen. Als je iets echt wilt, dan kun je het ook. Dat is mijn overtuiging. Daar heb je natuurlijk wel een bepaalde gedrevenheid voor nodig.' Hoe ga je om met tegenslag? Ik concentreer me meestal niet te lang op de vraag hoe het allemaal zo gekomen is, maar probeer constructief te blijven. Oke, dit is er gebeurd. Jammer, dat moeten we de volgende keer zien te voorkomen.' Het was een hectische dag. Hoe kom je tot rust? Een warm bad doet wonderen. Of ik zet de muziek in de auto een tikkeltje harder en zing voluit mee. Een etentje met mijn verloofde of een lange wandeling met de hond maken werkt ook prima om mijn gedachten te kunnen verzetten.' Waar werkt Fyrena over tien jaar? 'Wat ik nu doe bevalt me uitstekend. Maar ik zal me altijd willen blijven ontwikkelen. Binnen AH, maar wel- licht weer op een andere plek. Als ik maar gelukkig ben in wat ik doe.' Jouw drijfveer om elke dag de beste te willen zijn? 'Als je iets doet, moet je het ook goed doen.' Ben jij ook Elke dag de Beste? Mail aha-magazine(a)ah.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7