ONDERNEMIi RAAD Werken aan kennis en kansen 'Met ons boodschappenforum hebben we een community opgezet voor de klant Vergaderen Thema's Aha 6 Blijf op de hoogte timent kunnen verbeteren en nieuw assortiment kunnen toevoegen. We werken daarvoor samen met stylisten die op de hoogte zijn van alle trends.' Hoe belangrijk is gezondheid als trend voor ons? 'Gezondheid is een belangrijke pijler in het MVO-beleid van Albert Heijn en we kijken dan ook constant hoe we de gezon- de keuze voor onze klanten makkelijker kunnen maken. Om kinderen bewust te maken van gezonde voeding hebben we bijvoorbeeld de KlasseLunch, en we zijn bezig met het "Ik eet het beter-project". Dit is een opleidingsprogramma voor de laatste drie klassen van de basisschool. Gezondheid zie je ook terug in onze huismerkproducten. AH Verse soep compleet won vorig jaar de Jaarprijs van het Voedingscentrum. Het was voor het eerst dat deze prijs niet naar een A-merk ging! Ook gaan we dit voorjaar als vervolg op de voetbalplaatjes-spaar- actie straatvoetbaltoernooien organiseren om voetballen onder de lokale jeugd te stimuleren. De gezondheid van onze medewerkers is natuurlijk ook belangrijk, daarvoor hebben we het leefstijlprogramma Fit&Fun.' ben we aan al onze thema's een beetje een Iokaal tintje gegeven. We willen elk thema op nationaal, Iokaal en individueel niveau naar de klant communiceren. Nationaal met onze commercials en themamateriaal, Iokaal door bijvoorbeeld ruilmiddagen in de winkel en individueel door met klanten het gesprek aan te gaan over wat ze van de actie vinden. Dat de voetbalplaatjes zo'n rage zouden worden, was misschien te verwachten. Maar het Iokaal wegzetten van deze actie met ruilmiddagen en prijsuitreikingen van voetbalkamers geeft het een nieuwe impuls.' lets anders: er zijn belangengroepen, zoals Wakker Dier en Milieudefensie, die hun pijlen op ons richten. Hoe ga je hier- mee om? 'Belangengroepen hebben vaak dezelfde doelen als wij. Ze hebben alleen soms een ander tijdspad op hun netvlies. Het is goed dat ze er zijn. Wanneer we gezamenlijk aandacht aan een onderwerp besteden, kunnen processen soms een stuk sneller gaan. Bijvoorbeeld bij de afspraak dat Nederlandse supermarkten alleen nog maar vlees van verdoofd gecastreerde biggen verkopen. Afgelopen januari kregen we als eerste supermarkt in Nederland het"Beter Leven'-kenmerk van de Dierenbeschermingomdat ons kalfsvlees voldoet aan extra hoge eisen. Dit sluit goed aan op onze wens om een duurzame organisatie te zijn.' Waar haal je inspiratie vandaan? 'Mijn inspiratie haal ik uit heel veel dingen. Ik winkel graag en kijk ook bij de concurrent en speciaalzaken hoe zij de winkel managen. Ik proef ook alles wat er aangeboden wordt. Verder zit ik op een kookclub en kook zelf regelmatig voor mijn gezin en vrienden. Ik behoor, met mijn grote gezin van vier kinderen, precies tot de doelgroep van Albert Heijn, zij inspireren mij ook. Werk en prive gaan zo naadloos in elkaar over.' Hoe verklaar je het succes van Albert Heijns commerciele acties, zoals de voetbalplaatjes? 'Het afgelopen jaar heb- De ondernemingraad is flink vernieuwd. Van de 20 leden zijn er 13 aan hun eerste zittingsperiode begonnen. Dat betekent hard werken om aan de nood- zakelijke kennis te komen. Maar het biedt ook kansen. Henk Parren (50), SM AH XL 1514 Nijmegen OR vicevoorzitter belicht enkele ontwikkelingen. In het verleden vergaderde de OR altijd op het hoofdkantoor in Zaandam. Dat gaat verande- ren. Wij gaan naar de medewerkers toe en ver gaderen in DC's, filialen en op regiokantoren. Zo krijgen wij een goed beeld van wat er op de werkvloer leeft. Tijdens deze vergaderingen kunnen medewerkers meepraten en -denken. We gaan met een thematische aanpak werken. Per locatie wordt een ander thema gekozen. Zo kunnen we naast vergaderen ook informatie ophalen en toetsen hoe dit in de praktijk toegepast wordt. Thema's als personeel en organisatie, distributie en logis- tiek willen we met zoveel mogelijk diepgang bespreken. Zo is er bij elke vergadering de betreffende directeur uitgenodigd. Als het thema distribute op de agenda staat praten we met Tony Vendrig (Supply Chain); tijdens thema winkelorganisatie praten we met Cees van Vliet en als commercie aan bod is praten we met Albert Voogd. Daarnaast worden er altijd medewerkers van de werkvloer uitgeno digd om een deel van de vergadering aanwe- zigte zijn. Van elke OR-vergadering met de directie komt een verslag naar ieders werkplek toe; op HK, DC's en in de winkels. Heb je ideeen om dit verslag inhoudelijk anders vorm te geven laat ons dit dan weten via ondernemingsraad-ah@ ah.nl. Datgeldt ook alsje een keer alsgast aan een OR-vergadering wilt deelnemen.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 6