Nederland? Lekker nuchter! 3 Aha Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Mona Malkhasian werd geboren in Odessa in Oekra'ine aan de Zwarte Zee maar groeide op in Arme nie. Acht jaar geleden kwam Mona met haar familie naar Nederland. Ze werkt sinds mei 2008 als caissiere in Gronin- gen. 'Dat was in het begin wel even wennen. Soms mis ik wel de bergen en het lekkere weer maar ik heb het in Nederland zeer naar m'n zin. De mensen zijn aardig. Alleen aan het Nederlandse eten moest ik wel even wennen. Zeker aan de hoeveelheid aardappelen die hier wordt gegeten. Wat ik ook best vreemd vind, is dat er op huwelijken niet echt gegeten wordt. Voordat je naar een huwelijk I gaat, moetje eerst thuis eten.' Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazine(a)ah.nl GEORGIA GEORGIA AZERBAIJAN ApApAT axtamaP o s Mona Malkhasian (16) Caissiere AH 1308 Groningen 'Ik vind m'n werk achter de kassa erg leuk en ik heb aardige en vrolijke colle- ga's. Daar word ikzelf ookvrolijk van. In Armenie werken ook veei jongeren in een supermarkt. Maar hier zijn wel veei profes- sionelertegen de klanten dan in Armenie.' 'Naastde taai heb ik ook op het werk geleerd vrien- delijk te zijn, ook wanneer ik misschien eigenlijk een beetje chagrijnig ben. De mensen hier zijn lekker nuchter en oordelen niet zo snel als in Armenie. Ik vind Nederlanders direct in wat ze zeggen. Ze draaien er niet omheen wat soms natuurlijk niet altijd even leuk is. In Armenie is men veei traditioneleren houdt men er rekening mee "hoe dingen horen".' Win Armenie zijn de rollen duidelijk verdeeld. Je hoort een oudere of leidinggevende te res- pecteren en te gehoorzamen en daar zijn ze over het algemeen strenger in dan in Nederland.' Jin Armenie draagt men graag mooie kleren. Zelfs als ze naarde supermarkt gaan. Het is echt een uitje en het draait om zien en gezien worden. Hier is dat heel anders. Bij ons in de winkei doen mensen gewoon hun boodschappen. Het maakt ze niet echt uit hoe ze eruitzien.' 'Nederland kent veei meer en veei grotere supermarkten. Armeniers houden meer van ver se producten en gaan vaker naar de markt. Kant-en-klare gerech- ten houden ze niet zo van.' TURKEY Armenia IRAN

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3