Als een vis in het water, zo voelt Bram zich als hij over het ijs zwiert. Zodra hij zijn kunstschaatsen aantrekt en de eerste klanken van de muziek hoort, voelt hij de passie voor zijn sport opborrelen en start hij met zijn ijsdans. M VERBODEN GATEN IN HET US TE TRAPPEN- is een 'Mijn moeder heeft me op mijn twaalfde een keertje meegenomen naar een wedstrijd in Alkmaar. Meteen heb ik een proefles genomen en ik ben er nooit meer mee opgehouden.' 'Het mooiste vind ik het gevoel van het glijden over het ijs. Kunstschaatsen is een sport waar veel inzit. Naast het sierlijke dansen komt er ook behoorlijk wat techniek bij kijken. Schaatsen is een passie, de muziek is prachtig en je kunt je hele- maal vrij bewegen.' vrij uit de hand gelopen hobby. Ik train zeven dagen in de week. Gelukkig kan ik het goed combineren met mijn werk bij Albert Heijn. Ik heb goede werktijden gekregen, twee dagen in de week van twaalf tot vier.' 'Dat is wel eens lastig ja. Ik train ook de hele zomer door op een van de twee of drie ijsbanen in Nederland die open blijven. Gelukkig heb ik op mijn werk een sociaal leven met leuke collega's en ik kom op de ijsbaan ook veel men- sen tegen. Ik kijk uit naar September, dan schaats ik bij Holiday On Ice.' Zo! Daar moet je wel een koele kikker voor zijn, of hoe zit dat met jouw zenuwen? 'Voor een wedstrijd heb ik meer zenuwen. Bij Holiday On Ice schaats ik niet alleen. We zijn met een hele groep, dus ik denk dat het met die zenuwen wel goed komt.' 'Voorheen schaatste ik 84 bij het IJstheater. Een collega daar spoorde me aan om auditiedoen. Zo'n kans als deze kanje niet laten liggen. g'Afgelopenjanuari nog. Ik kon de anderen prima bijhouden en voelde ook de "swing" die zij voelen met hun lange slagen. Maar ik schaatste wel op mijn kunstschaatsen!' Wie: Bram van Meggelen (20) Wat: Medewerker verkoopklaar, AH 1582 Bergen (NH) Meer weten over Bram? www.bramvanmeggelen.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 16