De meest genoemde tips De winnaars In de novembereditie van Aha vroegen we alle medewerkers om bruikbare energiebesparende tips voor hun werkplek. Manager Klimaat innovatie, Martijn Versteegh, maakte een selectie en beloont drie inzenders met een schitterende vouwfiets. Wat is het idee en wat doet Albert Heijn ermee? ledereen hartelijk bedankt voor de jullie inzending. Je kunt tips blijven sturen naar: Klimaat(a>ah.nl. Klimaat is van ons allemaal!! Bedankt voor de tips, we gaan ermee aan de slag! 7 Aha Zuinigetips 1. Het verminderen van kassabonnen: vraag aan de klant of deze een bonnetje wil 'Goed idee, veel medewerkers en klanten storen zich hieraan. Op dit moment wordt onderzocht hoe dit geregeld kan worden. Wordt dus vervolgd!' 2. Siuit koelingen af met deuren en plaats een deksel op de diepvrieskisten 'Het afsluiten van koelingen wordt in 10 winkels getest. De eerste reac hes van klanten en medewerkers zijn erg positief.' 3. Bewegingssensoren voor het aan en uit schakelen van lampen 'Goed idee! Bij het ontwikkelen van nieuwe winkels en gebouwen zal hier rekening mee worden gehouden.' 4. Het toepassen van ledverlichting 'De gevelverlichting van nieuwe Albert Heijn-winkels is voorzien van ledverlichting. In de toekomst zal ook in de winkei meer led te vinden zijn.' 5. Instructies voor medewerkers. Wat kan ik doen tijdens mijn werk? 'Deze instructies zullen in de toekomst opgenomen worden in opleidingen. Wei is de doelstelling om besparende maatregelen zoveel als mogelijk automatisch te laten werken. Zo kunnen de collega's in de winkei gewoon met de klanten bezig zijn.' 6. Neem vaker de f iets of ga met detreinof bus 'Dit kun je zelf doen, goed voor het klimaat en nog gezond ook.' 7. Reduceren en verbeteren verpakkingen 'Ongeveer eens in de 5 jaar wordt opnieuw naar alle huismerkverpak- kingen gekeken. In 2009 worden ver pakkingen en verpakkingsmaterialen opnieuw onder de loep genomen.' V. Eva Arkenaar, verkoper AH 1404 Bussum, 16 tips: Is het mogelijk om klanten te stimuleren om een duur- zame boodschappentas te gebruiken? Het combineren van vries- en koelcellen zodat minder energie verloren gaat. De kou die uit de diepvries komt is dan te gebruiken om verse artikelen te koelen. Denny Kooymans, teamleider verkoopklaar, AH 1206 Groningen, 15 tips: Combineer ongekoelde en gekoelde producten in vracht- wagens. Vrachtwagens gaan voller naar de winkei en maken minder kilometers. Het plaatsen van zonnecellen. Om dit te promoten zou je alle Albert-bezorgwagens op die stroom kunnen laten rijden. Robert Spanjaard, medewerker verkoopklaar AH 1403 Heerhugowaard, 9 tips: Zorgdat vullers en worpenbouwers zich aandejuiste vulhoogte en loodlijnen houden. Als de luchtcirculatie in koelingen geblokkeerd wordt, moet een koeling harder wer ken. Dit is ook beter voor de kwaliteit van de producten! Combineer de logistiek van Albert Heijn, Etos en Gall Gall en bevoorraad winkels die bij elkaar in de buurt staan met een vrachtwagen.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7