V00RBEELDEN Is jouw winkel ook lokaal betrokken? Tip de redactie: aha-magazine a ah.nl In het land zijn er talloze voorbeelden van lokale betrokkenheid te vinden. Zoals deze: INTERACTIE: AH 1498 VEILIG: AH 8637 BEMMEL INTERACTIE: WEEK VAN DE DIALOOG Aha 6 ken aan een verkeerssituatie, maar ook aan problemen rondom criminaliteit.' Wat kan Albert Heijn hieraan bijdragen? 'Ons doel is om weer de winkel om de hoek te zijn, de winkel die weet wat er leeft, die inspeelt op lokale activiteiten en luistert naar de wensen van de klanten. Soms kun- nen we zelf actie ondernemen, bijvoor- beeld door ook de straat aan de overkant schoon te houden of de pui van de winkel op te knappen. De kracht ligt vooral ook in de eenvoud. Door een praatje te maken en te groeten geven we elke Albert Heijn al een persoonlijker gezicht. Onze 800 winkels zijn een prima ontmoetingsplek voor een gesprek en een kopje koffie.' Liggen thema's als buurtveiligheid en schoon op straat niet bovenal in de handen van gemeente, politie en politiek? 'Absoluut, maar wij willen onze verantwoordelijk- heid nemen in de lokale gemeenschap. De problemen spelen ook rond onze winkels. Een aantal problemen moeten we samen met bovenstaande partijen oplossen, denk aan criminaliteit in en rond de winkel. De supermarktmanager of ondernemer weet wie er benaderd kan worden. Samen zet- ten we de schouders eronder.' Lokale betrokkenheid, is dat ook sponsoring? 'Betrokken zijn is vaak meer dan geld geven. We willen een relatie met de wijk of het dorp opbouwen. Weten wat er leeft in de buurt en met die informatie wat doen, dat is lokale betrokkenheid!' Welke rol spelen de medewerkers in de winkel hierbij? 'We roepen het vaak, maar mede werkers maken het verschil. Zij kennen de buurt waar ze werken en vaak ook wonen. Zij kennen ook de vaste klanten en buurt- bewoners die vaak op de winkelvloer zijn. Samen maken zij de sfeer die voor elke locatie uniek is, waardoor klanten graag terugkomen. In de toekomst gaat Albert Heijn dan ook veel initiatieven en acties organiseren om onze lokale betrokken heid te onderstrepen. 'Vorigjaar hadden wij het idee om een echte kerstboom in de winkel te zet- ten en aan de klanten te vragen: "Wie in jouw omgeving heeft iets extra's verdiend?", vertelt Rob Hoi, SM van AH 1498 in Leusden. 'We wilden klanten de gelegenheid geven om iemand in het zonnetje te zetten. Vorigjaar konden ze kaartjes ophangen in onze echte boom, dit jaar deden ze dat via de wenskaart- jes in de kerstboom die in alle winkels stond. Er hingen heel veel kaartjes in de boom en de mensen die wij een kerstpakket hebben gegeven waren erg verrast en enthousiast. Het is leuk dat dit initiatief afgelopen kerst landelijk is overgenomen, het gebaar werd zeer positief ervaren.' Bij de winkei aan de Bemmelse Buitengracht was er sprake van een onveilige ver keerssituatie. In contact met wethouders en het wijkplatform zocht Albert Heijn naar een passende oplossing. Ondernemer Hans Geveling: 'We hebben de contac- ten met de gemeente goed onderhouden en overlast door bijvoorbeeld laden en lossen telkens besproken. Nu zijn er verkeersbelemmerende maatregelen getrof- fen waar zowel buurtbewoners als Albert Heijn erg blij mee zijn. Zowel fietsers als voetgangers hebben voorrang op gemotoriseerd verkeer.' Begin november 2008 vond de eerste Nationale Week van de Dialoog plaats. In 20 steden gingen zo'n 5500 mensen met elkaar in gesprek over hun ervaringen in de stad en in het land. Albert Heijn is nati- onaal partner van de Week van de Dialoog voorde periode 2008-2010. Eenmaal per jaar gaan we in diverse steden met een aantal winkels een dialoog aan met zoveel mogelijk lokale partijen uit de buurt. Zo werken we samen aan een prettige leef- omgeving. www.nederlandindialoog.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 6