Actief meewerken aan een prettige buurt BELEID LOKALE BETROKKENHEID WAT KUN JIJ DOEN? Lokale betrokkenheid bij Albert Heijn richt zich op vijf thema's. f t rokkenheid De winkel is binnen en buiten zeer ver- zorgd. De parkeerplaats, de straat, de stoep aan de overkant zien wij als 'onze tuin'.Wij zorgen dat onze buren blij zijn met ons en dragen ook zorg voor onze directe omgeving. Soms benaderen we andere partijen om samen vervuiling aan te pakken. Is er iets aan de pui of directe omge ving kapot, dan repareren we het snel of schakelen we een betrokken instan ce in. Bijvoorbeeld bij defecte straat- verlichting, een vernield bushokje of graffiti. Niemand wil wonen of werken in een verloederde omgeving. De winkel is gemakkelijk en veilig te benaderen, ook voor ouderen en men- sen met kinderwagens. Buurtbewoners voelen zich veilig in en rond de winkel. Met collega-winkeliers en gemeente werken winkels samen om onveilige situaties en criminaliteit tegen te gaan. Betrokkenheid is weten wat er speelt. Het informatiebord kan hiervoor wor- den ingezet, maar ook de verspreiding van een lokaal (gratis) krantje bij de winkel is een optie. Weet wat er in jouw buurt op de agenda staat. Over de te volgen koers voor 2009 en verder sprak Aha uitgebreid met Sonja Boelhouwer, manager Lokale Betrokkenheid. Wat willen we bereiken in de komende tijd? 'Dat klanten blij zijn dat er een Albert Heijn in hun buurt zit en wij actief zijn in het hart van de buurt. Niet alleen met een goede winkel, maar ook omdat we bijdragen aan het prettig wonen en werken in die buurt.' Wat is een prettige buurt? 'Een omgeving die je vertrouwt, waar je een goed gevoel krijgt. Met mensen die open- staan voor elkaar en waar geregeld leuke evenementen plaatsvinden. Een buurt die schoon en niet verloederd is en waar je veilig over straat kan. Bij veiligheid kan je den- H PH; Organiseer regelmatig activiteiten om de buurt samen te brengen. Denk aan de Kerstwensboom of de Smurfenruilbeurs. Zorg voor een ontmoetingsplek in de winkel (kof- fiehoek), zichtbare leiding op de win- kelvloer en medewerkers die prettig contact met de kiant onderhouden. ledere buurt is anders en daarom is ook iedere Albert Heijn-winkel anders. Geef samen met je supermarktmanager of ondernemer invul- ling aan de functie die de winkel in de buurt vervult. Met aandacht voor de vijf thema's schoon, heel, veilig, informatie en interactie wil Albert Heijn een goede buur zijn en midden in de samenleving staan. 5

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 5