HIER DAAR Rijk vanbinnen IttHaiBHnMl Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazine(&)ah.nl gen. v\ 3 Aha Nieuwsgierigheid naar Nederland was voor MeiSSa Ngom de belangrijkste drijfveer om zijn geboorteplaats Dakar in Senegal vaarwel te zeggen. Met zijn Franse natio- naliteit had hij ook in Parijs een goed bestaan kunnen opbouwen, maar die cultuur kende hij al. Het was tijd voor een nieuwe uitda- ging. Elf jaar geleden kwam hij naar Nederland. Aanvankelijk werd hij financieel ondersteund door zijn ouders, maar toen hij de taal wat beter onder de knie kreeg, vond hij werk als productiemede- werker bij chocoladefabriek Baronie-De Heer. 'Na twee jaar vond ik dat ik een keuze moest maken: kies ik voor een vaste baan of voor persoonlijke ontwikkeling? Ik koos voor het laatste en van die beslissing heb ik nooit spijtgehad.' Mei'ssa Ngom (35) dan Raymond. Magazijnmedewerker, vind de mensen Pijnacker 'Via uitzendbureau Mailprofs heb ik onder meer als expeditie- en postmedewerker werkervaringopgedaan bij KPN, European Patent Office, Aegon, het ministerie van VROM en het ministerie van Buitenlandse Zaken. In die zes jaar heb ik een ander gezicht van Nederland leren kennen. Ik weet nu dat laag- en hoogopgeleide mensen anders denken. Als ik productiemede- in Senegal toegankelijker, opener en vooral vrolijker. Nederlanders kijken meestal eerst de kat uit de boom voordat ze hun hart open- stellen. In Senegal is het heel normaal dat twee mannen hand in hand over straat lopen. Hier ben je meteen een homo.' In Senegal is het merendeel van de bevolking arm, maarde mensen lachen altijd. Daarom weet ik dat rijkdom niet alleen iets is van de buitenkant. werker was gebleven, had ikdat Je kunt ook rijk zijn vanbinnen.' inzicht waarschijniijk niet gekre- ^^^^^^^gglvaar ik vandaan kom is er een gezegde dat er in ledereen heeft zo zijn eigen gewoon- ten. Cultuurverschillen tussen Nederlandse en Senegalese of andere Afrikaanse collega's vind ik moeiiijk te duiden. ieder mens is uniek. Ronald is nu eenmaal anders dan Ed en Frans is anders het Nederlands vertaald op neer- komt dat je als vreemdeling altijd zelf als eerste een hand moeten geven. Gelukkig ben ik iemand die zich gemakkelijk aanpast. Ik stap zonder schroom op mensen af, praat met iedereen en voel me overal thuis. Senegal TAMBACOUNDA KOLDA

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3