ELKEDA( DEBESTE 9* Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In de rubriek Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer maken we kennis met g (71), parttime verkoper AGF bij AH 1256 Nuenen. Wil jij ook Elke dag de Beste zijn? Mail aha-magazineiaah.nl 13 Aha Gelukkig niet te stoppen Zoveel ervaring, kunt u iets vertellen over hoe het begon? Ik was 14 jaar toen ik begon in m'n eerste baan bij Edah. Later stapte ik over naar Simon de Wit. Na mijn diensttijd kwam ik terecht bij Etos dat in 1973 door Albert Heijn werd overgenomen. Ik volgde een opleidingtot afde- lingschef, haalde mijn middenstands-, tabaks-, groenten- en zuiveldi- ploma's, deed een wijncursus en een opleiding voor reclameschilderen. Vervolgens werd ik filiaalhouder in een kleine Albert Heijn-supermarkt. In Nuenen heb ik op zo'n beetje alle afdelingen gewerkt, maar hoofd- zakelijk als verkoper AGF. 23 jaar met enorm plezier.' Tien jaar geleden ging u met de VUT, maar u werkt nog steeds bij Albert Heijn. Hoe dat zo? 'In oktober 1998 was ik veertigjaar in dienst van Albert Heijn/Etos. Twee maanden later ging ik met VUT. Ineens kwam ik hele dagen thuis te zitten. Ik miste het contact met klanten en col lega's. Op m'n 65ste vroegen ze of ik niet twee halve dagen per week terug wilde komen. Dat deed ikgraag.' Wat zijn uw werkzaamheden? 'Ik help met vullen, bestellen, hetopbouwen van displays, adviseer klanten en probeer zoveel mogelijk mee te denken met de winkelvloer. Bijvoorbeeld dat je bepaalde seizoensgroenten als spliterwten op tijd bestelt zodat je niet ineens zonder komtte zitten.' Bent u een leermeester voor de jonge garde en nieuwsgierige klanten? 'Ik brengjonge medewerkers graag warenkennis bij. Watje met bepaalde groenten kunt doen, hoe je ze het beste kunt schoonmaken en wat de smaak is van bepaalde producten. Zo zijn klanten nog wel eens nieuws- gierlg naar de smaak van schorseneren. Deze groente, ook wel "dienst- meidenverdriet" genoemd, vanwege de dienstmeisjes die ze vroeger schilden zodat "mevrouw" geen vieze handen kreeg, is het beste te vergelijken met asperges.' Heb jenog meervoorbeelden? 'Laatst vroegeen klant naar veenbessen. Die worden tegenwoordig meestal cranberry's genoemd. Dat het om hetzelfde product gaat is lang niet bij iedereen bekend.' Hoe is het om te werken in zo'n jonge, dynamische omgeving? 'Ik heb nooit problemen gehad met veranderingen en ga graag met mijn tijd mee. Net als Albert Heijn. Over de ontwikkelingen binnen het concern word ik wekelijksgoed ge'informeerd. Voor dejongeren ben ik een vraagbaak op het gebied van AGF, maar met computervragen helpen zij mij uit de brand.' Waar wordt u blij van? 'Als Albert Heijn een apart product introduceert dat aanslaat. Zoals zoete aardappel. In het begin werd er misschien een kistje per week van verkocht, maar dat looptnu heelgoed.' Wat is uw motto? 'Het kan altijd beter. De klant is bij mij geen koning maar keizer.' U kunt alle ervaren medewerkers aanraden om actief te blijven? 'Mensen van mijn leeftijd hoor ik wel eens zeggen dat ze blij zijn dat ze gestopt zijn met werken. Dat gevoel ken ik niet. Ik voel me in Neunen op handen gedragen. Er is hier nooit onenigheid. Ik zou ook niet naar een anderfiliaal willen.' Hoe lang blijft u nog doorwerken? 'Zo lang het lichamelijk kan en ik het leuk blijfvinden, wil ik doorgaan tot mijn 75ste. Werken houdt mejong.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 13