ONDERNEMINGSRAAD OR gaat voor een nieuwe manier van werken 'Het duurt zo'n 5 tot 15 jaar voordat er een totaal nieuwe winkel staat' Het nieuwe dagelijks bestuur van de OR, onder leiding van voorzitter Frans Nijhuis, gaat met frisse blik de uitdaging aan. Aha 12 kelaars, gemeente en buurtbewoners om de tafel zitten om voor iedereen tot een zo goed mogelijk plan te komen. Bij AH 1328 Amsterdam (Overtoom) hadden buurtbewoners bijvoorbeeld bezwaar tegen het uitzicht op de winkel. Ze vonden dat niet mooi. Wij hebben dit toen opgelost door grote bomen te planten. We willen een goede buur zijn en rekening houden met de wensen van de lokale omgeving. Betrouwbare projectontwikkelaars weten ons te vinden met nieuwe plannen. We zijn een goede en betrouwbare partij om mee samen te werken.' Wat is de kracht van franchisers en wat kunnen WWM en Franchise van elkaar leren? 'De kracht van franchisenemers is hun oprechte en langjarige betrokkenheid bij de lokale omgeving. Dit geldt met name voor ondernemersfamilies die al jaren van generatie op generatie de winkel runnen en zijn geboren en getogen in de buurt van de plek waar ze nu een winkel exploiteren. Zij kennen alle klanten, zijn lokaal heel actief, doen mee met inzamelingsacties en zijn lid van de ondernemersvereniging. Hier kunnen SM's van leren dat het een voordeel is om een aantal jaar in dezelfde winkel te werken, te investeren in lokale betrokkenheid en lokale mar keting en je klanten goed te leren kennen. Andersom kunnen franchisers weer van SM's leren om per defmitie uit te gaan van de kracht van ons merk, ons assortiment, onze prachtige inno- vaties en de fantastische logistiek. Als we deze twee krachten samenvoegen worden we nog sterker!' Wat maakt onze formules interessant voor franchisers? 'De afgelopen jaren is het aantal franchisewinkels sterk gegroeid. Albert Heijn en ook Etos en Gall 8c Gall, hebben een heel goede naam in de markt en ondernemers willen graag franchiser bij ons worden. Het is aan de achterkant goed geregeld qua logis- tieke besturing en het rendement is goed. Het spreekt zich ook rond door ondernemers die zijn overgestapt van andere ketens en enthousiast zijn. En franchisers zien net als wij gelukkig ook kansen voor co-locaties, we bieden drie merken aan: Albert Heijn, Etos en Gall 8c Gall.' Wat valt je op tijdens je winkelbezoeken? 'Het valt me echt op dat het totale winkelbeeld de afgelopen jaren sterk verbeterd is. Zelf doe ik drie keer in de week boodschappen bij AH 1582 in Bergen en ik ben erg tevreden over die winkel. Waar ik zelf als klant op let? Of de winkel schoon is, alle producten ook's morgens vroeg en's avonds laat aanwezig zijn en of ik niet lang hoef te wachten bij de kassa. Bas, de SM, is overigens een goed voorbeeld van iemand die lokaal betrokken en actief is.' En tot slot, waarvan krijg je de meeste energie? 'Van samen met mijn fantastische team bestaande en nieuwe winkels blij- ven verbeteren en Vastgoed en Franchise gezamenlijk te zien groeien. Daarnaast krijg ik energie door vanuit mijn discipline een bijdrage te leveren aan de groei van Albert Heijn, Etos en Gall 8c Gall.' Frans, OR-voorzitter, dat is geen geringe opgave. Waarom juist nu? 'Ik heb jaren geparticipeerd in allerlei commissies binnen logistiek en bij de vakbond. Ik heb daarbij geleerd afwegingen te maken voor de werknemer en werkgever. Ik ben een man van consensus. En dat komt bij een OR natuurlijk goed van pas. Verder ben ik nu 59 jaar en dacht ikbij mezelf: "het is nu of nooit." Dit is de kroon op mijn werk om hetzo maarte zeggen.' Hoe wordt het dagelijks bestuur nu ingevuld? Laten we vooropstellen dat we nog erg veel te leren hebben. We hebben gelukkig hulp van een OR-lid die al wel OR-ervaring heeft, dat scheelt wel. Wij willen op een nieuwe manier binnen de OR gaan werken. We gaan werken met taken, bevoegdheden en verantwoordelijk- heden. Deze gaan we met elkaar delen en beschrijven zodat voor ieder OR-lid ook duidelijk is wat zijn of haar rol is en daar moeten we elkaar dan ook op aanspreken. Verder willen wij al onze vergaderingen in het land plan nen zodat we wat makkelijker te bereiken en zichtbaar zijn voor de achterban.' Wat is je tot nog toe het meest opgevallen? Dat het heel erg veel werk is! Je weet het van tevoren, maar er gaat echt enorm veel tijd in zitten. De OR is voor 80 procent helemaal vernieuwd. De mix van leeftijden is heel divers van 18 tot 59 jaar. Deze mix zie ik graag en ik verwacht dat dit ook zeker de OR ten goede komt. Het is nu vooral zaak om zo snel mogelijk als OR ervaring op te doen en ook echt aan het werk te gaan.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 12