Dirk Anbeek INTERVIEW MET Dirk Anbeek is binnen de directie van Albert Heijn nu drie jaar verantwoordelijk voor Franchise en Vastgoed, en met succes. Albert Heijn is flink gegroeid, mede door de overname van Konmar- en ClOOO-winkels. Dirk: 'Door onze groeispurt van de afgelopen jaren is het plan nu verder selectief door te groeien. De prioriteit is nu verschoven naar het verbeteren van onze bestaande winkels en het verwerven van winkels op plekken waar Albert Heijn vandaag de dag de klant nog niet ten dienste kan zijn.' Verdere toekomstplannen zijn onder andere doorgroeien in de nieuwe formats en meer co-locaties van Albert Heijn, Etos en Gall Gall. directeur Franchise en Vastgoed 11 Aha Dirk Anbeek heeft er in 2006 bewust voor gekozen om zich binnen het Hoofdkantoor te vestigen bij zijn eigen 'club' van Franchise en Vastgoed. Als hem gevraagd wordt of hij deze twee portefeuilles goed op de directieagenda krijgt, antwoordt hij volmondig: 'Ja, ik denk dat dit zeker lukt. Doordat Franchise vertegenwoor- digd is in de directie is er duidelijk aandacht voor. Het is ook logisch dat Franchise met Vastgoed onder een paraplu valt. Ondernemers hebben veel met Vastgoed te maken bij het zoe- ken en opzetten van nieuwe winkels.' Hoe kijk je terug op de afgelopen drie jaar? 'Albert Heijn heeft er nieuwe winkels bij gekregen door de overname van Konmar- en ClOOO-winkels. Verder zijn bestaande winkels verbeterd door uitbreiding van het vloeroppervlak of zelfs relocatie. Dit laatste is het heropenen van de winkel op een nieuwe locatie. Op sommige locaties hebben we ook extra parkeerruimte toe kunnen voegen. Met Franchise gaat het ook goed. Het is echt een integraal en niet meer weg te denken onderdeel van Albert Heijn zoals dat ook bij Etos en Gall Gall het geval is. De groep van Albert Heijn franchise onder nemers wil met Albert Heijn meegroeien en onze relatie met hen heeft zich de laatste jaren goed ontwikkeld.' Wat vind je de mooiste nieuw verworven locatie van 2008? 'AH 1645 Tilburg: een prachtige nieuwe winkel op een voor ons nieuwe locatie in een Vinex-wijk die een vliegende start maakte. Normaal duurt het vaak even voor winkels op een Vinex-locatie lopen, maar deze knalde er meteen met een mooie omzet uit. Verder ben ik trots op AH to go 5608, onze tweede winkel op Schiphol, op een van de drukste punten van Schiphol Plaza. Ook over de co-locatie op de Nieuwendijk in Amsterdam ben ik erg tevreden. Een co-locatie is een combi- natie van een Albert Heijn en een Etos en/of Gall Gall. In dit geval zat er een grote Etos die verkleind is zodat er ruimte beschikbaar kwam voor AH to go 5608. Dit is een mooi voor- beeld van optimale samenwerking binnen onze organisatie over de merken heen.' Zijn co-locaties de toekomst? 'Vanuit mijn Vastgoed- en Franchiserol geef ik invulling aan de groeiambitie van zowel Albert Heijn, Etos als Gall Gall. De afgelopen jaren hebben we al behoorlijk wat co-locaties gerealiseerd. Het geeft een mooie beleving wanneer deze winkels samen op een locatie zitten met een gezamenlijke uitstraling. Een derde van de Albert Heijn-winkels zit al naast een Gall Gall en een kwart naast een Etos. Ik zie hier nog veel meer mogelijkheden. Ik probeer daar echt rekening mee te houden bij de invulling van nieuwe meters. We hebben ons georganiseerd over de merken heen.' Hoe wordt vanuit Vastgoed een bijdrage geleverd aan de groeistrategie tot 2012? 'Bij de voorbereiding van de over- name van de ClOOO-winkels hebben we goed naar het totale pakket van winkels gekeken om invulling te kunnen geven aan de wens om op belangrijke locaties te zitten. We hebben zo weer een deel van ons witte vlekkenplan ingevuld. Het blijft belangrijk om nieuwe locaties te verwerven, maar bestaande locaties verbeteren krijgt nu voorrang. Daarnaast willen we een aantal bestaande winkels uitbreiden naar een AH XL. Ook willen we groeien met de kleine supermarkt van Albert Heijn en met de Gall Gall in de Albert Heijn supermarkt. Zijn er bijzondere winkels die in de toekomst geopend worden? 'We willen een aantal XL-winkels in de buurt van voetbalstadions realiseren. Het voordeel van deze locaties is dat ze dicht tegen de stad aanzitten en veel parkeergelegen- heid bieden. Verder denk ik dat we binnen enkele jaren klaar zijn voor duurzame winkels met substantieel minder ener- gieverbruik. Immers, niet ons transport maar onze winkels leveren de meeste C02-uitstoot op en daar willen we wat aan doen. Samen met Projectontwikkeling en Store Development, verantwoordelijk voor de ruw- en afbouw en inrichting van nieuwe winkels, zijn we plannen aan het maken voor een pilot met een duurzame winkel'. Hoe zorgt Vastgoed dat we winkels op nieuwe locaties kun nen openen? 'Het duurt gemiddeld tussen de 5 en 15 jaar voordat een totaal nieuwe winkel geopend kan worden. Je moet locaties vinden, vergunningen regelen, rekening houden met het bestemmingsplan en met projectontwik-

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 11