Overdekte markt Dagelijkse boodschappen 7 Aha o o o ■"^UlVoAV Dit is de Kleine Supermarkt tot maximaal 750 vierkante meter? We moesten flink schipperen en soms lastige keuzes maken.' Het resultaat: lage presentatiemeubels waar klanten gemakkelijk overheen kun- nen kijken. Bovendien zijn alle stellingen en meubels wat smaller dan gebruikelijk, waardoorde ruimte zo optimaal mogelijk wordt benut. Bij de ontwikkeling van de nieuwe formule stond het winkelplezier voorop. 'De klant moet natuurlijk niet het gevoel krijgen dat hij in een uitgeklede Albert Heijn staat. We hebben ons daarbij laten inspireren door de markt. Daar zie je dat marktkoop- lui in hun kleine kraam, zoveel mogelijk waren op een zo aantrekkelijk mogelijke manier weten te presenteren. En het is er gezelligen open.' De Kleine Supermarkt ademt de moderne en eigentijdse steer van Albert Heijn uit. Maar omdat alle versmeubels, bedie- ningsafdelingen en verkopers voorin de winkel staan, heeft het inderdaad ook wel wat weg van een markt. Een overdekte markt, in ditgeval. Maar in hoeverre verschilt de Kleine Supermarkt van de AH to go en de wijk- winkel? Johan: 'AH to go biedt vooral kant- en-klare producten die voorbijgangers meteen kunnen consumeren, terwijl de Kleine Supermarkt zich nadrukkelijk op omwonenden richt die er voor een of twee dagen boodschappen doen en geen zin hebben om naar de wijkwinkel te rijden. Dat is ook de reden waarom er minder bewaarproducten in het assortment zit- ten. Maar omdat het aantal dagelijkse productenjuist is uitgebreid, is ertoch verrassend meerdanje denkt. Oke, de omzet per transactie zal wat lager zijn dan bij wijkwinkels, maar we verwachten dat de hoeveelheid klanten dat ruimschoots goedmaakt.' O Versplein breed, korte ronde mogelijk O Smal 3-traps Agf-meubel Deli-Kaas, Excellente ZB Smal 4-traps brood meubel Lage counter met geinte- greerde mandjeskassa s

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7