'We moesten soms lastige keuzes maken' NAARDE WEDSTRIJD Het land van hypes en rages Voetbalvirus Koelkast leeg? Dan is het prettig als je om de hoek snel wat kunt kopen. En dat is ook precies de functie van de Kleine Supermarkt, een nieuwe winkelformule voor stadsbuurten. De eerste vijf nieuwe supermarkten zijn in de afgelopen decembermaand geopend. Formatmanager Johan de Visser geeft tekst en uitleg. Lastige keuzes geleverd in een handige toolbox voor de winkels. Nederland is vaker een land van hypes en rages gebleken. Kunnen we ook dit keer een massale run op winkels verwachten, zoals bij de Smurfen-, Wuppies- en Welpies-acties? Roland Simon: 'Voetbalplaatjes zijn al jarenlang bewezen succesvol. Maar Albert Heijn zou Albert Heijn niet zijn als we hier niet een bijzondere draai aan zouden geven. Met de fantastische vormgeving van de plaatjes en het bijbehorende verzamelalbum, waar we 18 verschillende kamers van voet- balfans zien, denk ik dat het ons goed gelukt is om het fenomeen 'voetbal plaatjes' in een nieuw jasje te steken. Daarnaast zullen onze winkels een Medewerkers maakten het afgelopen halfjaar al kans op gratis Eredivisie-wedstrijdkaarten via www.mijnfitenfun.nl. Er werden zestien kaarten perwedstrijd verloot. In totaal genoten ruim 2500 medewerkers van een gratis wedstrijd, waaronder Patrick Ent, controller op het hoofdkantoor in Zaandam bij de wedstrijd AZ-Ajax. fantastische voetbalsfeer ademen. Ten slotte, de commercial, waarin enkele Eredivisiespelers samen met onze bekende supermarktmanager acteren, zal het nodige losmaken in het voetbalgekke Nederland.' Roland hoopt dat gezinnen met kinderen in het hele land zullen mee- doen aan onze voetbalplaatjesactie. 'Kinderen zullen, om hun verzamel album zo snel mogelijk compleet te hebben, vast ook hun opa's, oma's, ooms, tantes "aansteken" met het voetbalplaatjesvirus. Hopelijk is heel Nederland na de winterstop in de ban van voetbalplaatjes!' n Amsterdam en Den Haag werden op 10 decem- ber 2008 twee Kleine Supermarkten geopend, maar Delft, Houten (foto) en Berkel en Rodenrijs hadden een week eerder de primeur. Johan: 'De winkel in Houten heeft slechts een vloeroppervlak van 650 vierkante meter, maar de klanten en mede werkers vonden hem toch verrassend ruim en com pleet. Dat was precies wat ik wilde horen.' Ook in Delft zorgde de opening voor positieve reac hes. 'Die winkel heeft een intieme sfeer. Erwonen veel studenten en een paarvan hen riepen al dat zo'n winkel makkelijk is als ze geen bier in huis hebben.' De Kleine Supermarkt bevindt zich in een historisch pand. Vroeger waren het twee afzonderlijke woonhui- zen. Volgens Johan zorgden de lage plafonds en de aparte indeling voor de nodige hoofdbrekens tijdens de ombouwoperatie. 'Het scheelde dat we speciaal voor deze nieuwe formule een uniek bouwmateriaal hebben ontwikkeld: een soort van flexibele Lego- blokken die zeergeschikt zijn voor lastige ruimtes.' En dan het interieur. De standaard winkelmeubels van wijkwinkels zijn veel te groot. In het voorjaar zat Johan daarom samen met zijn collega's Angelique Merks en Hester van Horen, en verschillende experts om de tafel voor een brainstormsessie. Johan: 'De Kleine Supermarkt moest dezelfde uitstraling en pre cipes krijgen als onze nieuwe supermarkt. Maar hoe vertaal je dat naar een winkeloppervlakte van 250

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 6