Veilig wakker worden Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazine@ah.nl 3 Aha Sabah Rashid (30) Kwaliteitsmedewerker AH 1249 Utrecht 'Waar ik woonde, in Kurkut, werkte iedereen voor zichzelf. Veel mensen hadden een eigen winkeltje of stonden met spulletjes op straat. Ik gaf lessen in elektriciteit. Dat zou ik hier ook wel willen doen, maar dan heb ik diploma's nodig. En lezen en schrijven in het Neder- lands... Tsja, dat vind ik nog steeds moeilijk.' Mijn werk als kwaliteits medewerker vind ik heel leuk. Omdat ik als klus- en kwali- teitsman bezig ben maar ook goed contact met collega's en mijn baas heb. Soms is er een spraakverwarring met een klant, dan is er altijd wel een collega die me helpt.' 'Ik heb hier Neder- landse en Irakese vrienden. Twee totaal verschillende cultu- ren, maar dat is voor mij geen probleem. Mensen zijn mensen, en overal hetzelfde.' 'Nederland is een geweldig land. Neem nu oud en nieuw. In Irak vierden we dat niet. Daar was het veel te gevaarlijk voor. 's Nachts moest alles donker zijn, anders was er kans op vliegtuigbombar- dementen.' 'Ik kangoed koken, zowel Nederlands als Irakees. Dus heteten uit Irak... Nee, dat mis ik nietecht. Het meeste mis ik mijn moeder. Ze is halverwege de vijftigen heeftsuikerziekte.' 'Zolang ik nog asiel- zoeker was, mocht ik niet naar Irak. Maar nu heb ik de Neder- landse nationaliteitgekregen. In februari of maart ga ik naar ze toe. Eindelijk! chtjaargeleden ontvluchtte Sabah Rashid het regime van Saddam Hoessein en belandde in een asielzoekers- centrum in Nederland. Zijn familie, zijn vrienden... Alles liet hij achter in Irak, maar hier bouwde hij al snel een nieuw leven op. 'In 2004 kreeg ik een verblijfsvergunning, eerder mocht ik officieel niet werken. Als een soort stagiair pakte ik alles aan om bezig te zijn, zo werkte ik in verschillende winkels.' Nederland ziet hij als het land van zijn toekomst, jammer alleen dat de gemeente waarin hij woont zo traag meewerkt. 'Ik sta al vier jaar ingeschreven voor een eigen huis, maar woon nog steeds in een kamer, in een huis dat ik deel met anderen.' Gelukkig maken zijn werk, zijn huidige vrienden en zijn hobby's (fitness en voetbal) veel goed. Plus natuurlijk het feit dat Nederland veilig is. 'Als ik's avonds ga slapen, weet ik dat ik's morgens gewoon weer wakker word.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3