Linedancen cowboydansen? Volgens Melvin van Boxtel is linedancen veel meer dan dat, 'want je danst niet alleen met je hakken en tenen, maar gebruikt je hele lijf. Het is een complete show.' Melvin heeft al diverse grote linedance-titels op zak en danst in januari zijn derde wereldkampioenschap! Een ware kampioen! 'Ik doe al vanaf 2003 aan linedancen. Mijn eerste wedstrijd was in 2004: de Benelux kampioen- schappen. Daarwerd ikvijfde overall.' Welke titels heb je inmiddels zoal behaald? Ik doe aan alle grote wedstrijden mee, zowel in teamverband als - in drie categorieen - individueei. In 2008 was ik bij de NK tweemaal eerste en een keertweede en bij de EK eenmaal eerste en twee keertweede.' Wat trekt je in linedancen? 'Het dansen en de uitdaging: je hebtveel verschillende niveaus, enje probeert steeds een stap hogerte komen. Maar ook de steer: het is net een fami ne, en erzitten best veel jongeren op.' Dus niet oubollig? 'Ik laat mensen wel eens filmpjes van mezelf op YouTube zien. Ze zijn dan helemaal verbaasd. Het linedancen kent veel soorten dansen, ook hiphopachtige en helegekke.' En die cowboyhoeden en cowboykleding? Die zijn maar bij een paar dansen verplicht. Bij andere dansen magje zelf weten watje aantrekt.' Hoeveel tijd ben je ermee kwijt? 'Ik train twaalf tot twintig uur per week. Drie avonden en de hele zondag buiten de deur, en thuis: ik heb een eigen danskamer met spiegels, een barre om te rekken en te strekken, een laminaatvloer en een radio. Bij Albert Heijn werk ik dertig uur per week. En ik fitness drie keer per week. Gelukkig danst mijn vriendin ook, we trainen samen.' En je droom? Megastar worden, het hoogste niveau in line- dancewereld. Begin januari zijn de wereldkampioenschappen in Duitsland. Ik hoop datikdaarwin!' Wie: Melvin van Boxtel (19) Wat: Medewerker verkoopklaar, AH 1050 Den Bosch Weten of Melvin gewonnen heeft? www.ivonne-en-starlines.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 16