ELKEDA DEBESTE Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. In 'Elke dag de beste' leren we hun persoon- lijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer maken we kennis met Hans Danhof (20), teamleider Verkoopklaar bij AH 1093 Groningen en universitair student Technische Bedrijfskunde. 13 Aha Twintig en teamleider Op jonge leeftijd vervul je at een sleutelfunctie binnen een groot bedrijf. Is dat toeval of typisch Hans? 'Niet helemaal toeval. Het zit wel in mij om een leidinggevende rol aan te nemen, telkens meerte wiilen doen. Met dat doel voor ogen ben ik nu ook bij de functie teamleider beland.' Nog maar twintig en een leidinggevende functie. Apart? Best apart. Ik begon op mijn zestiende als vakkenvuller, werd op mijn zeventiende vulploegleider en sinds vorig jaar ben ik teamleider Verkoopklaar. Samen met een collega-teamleider geef ik leiding aan zo'n zeventig medewerkers, onder wie een aantal oudgedienden.' Speelt ervaring een grote rol in dit vak? Jarenlange ervaring is in som- mige aspecten een pre. Zo is het onmogelijk om in een paar maanden tijd de AH-systemen goed te leren kennen. Ook in het aansturen van mensen is het handig om enige ervaring te hebben.' Is het dan niet vreemd om zo jong voor een grote groep staan? Wel als je tegen een medewerker van vijftig jaar moet vertellen wat je van hem verwacht. Dat leidde vooral bij de ervaren fulltimers wel tot wat frictie. Enkele collega's gingen constant met me in discussie om vervolgens mettegenzin aan de slagtegaan.' Geen prettige situatie. 'Nee. Gelukkig stond mijn supermarktmanager pal achter mij. Ik moest persoonlijk met iedereen het gesprek aan- gaan. Moeilijk, maar het heeft geholpen. Sindsdien gaat het een stuk beter.' Zijn de jongeren van 2009 allemaal zo ambitieus? Niet van iedere jonge parttimer valt dezelfde betrokkenheid en enthousiasme te verwachten. Ze zien het werk nog vaak puur als bijbaantje, en zetten de verantwoordelijkheden die er bij horen soms te snel opzij. Jammer want het werk geeftjejuist kansomtegroeien. Bijvoorbeeld in je dis cipline en doorzettingsvermogen.' Wat heb je zelf al geleerd bij Albert Heijn? 'Leidinggeven en een grote groep toespreken. Die dingen leer je toch het best in de praktijk. Ik ben van nature niet iemand die snel contact maakt, maar hier groei ik met vertrouwen in een rol.' Waarin zie Albert Heijn nog meer een leerschool? 'In het omgaan met de goede en de minder leuke kanten van mensen. En je stress- bestendigheid, die wordt zo af en toe stevigopde proef gesteld.' Zijn dat de belangrijkste kwaliteiten voor een teamleider? 'Naast ken nis van zaken, betrokkenheid, inzet en enthousiasme. Als ik een ASM of collega-teamleider iets op een heel andere manier zie oplossen probeer ik dat ook toe te passen in mijn eigen werk.' Waaraan kan het in een goed team zeker niet ontbreken? Inzet, net- heid en klantgerichtheid.' Weet je al waar je na je studie zou wiilen werken? Werkelijk geen idee. Een baan in de ICT leek me wel leuk. Ik ben thuis veel bezig met com puters en heb al programma's gemaakt voor bedrijven. Maar de hele dag tegen zo'n beeldscherm aanturen lijkt me ook niets. Ik ga liever wat meer met mensen om.' Wat denk je van een toekomst binnen de Albert Heijn-organisatie? 'Dat klinkt niet eens zo slecht. Ik sta overal voor open.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 13