WEETJES De deurbel van het magazijn van de winkel geeft nog het meeste geluidsoverlast aan buurtbewoners' Aha 12 tijd vertrekt en dat alle artikelen erin zitten. We hebben medewerkers nodig die dit elke dag willen waarmaken. Zo kunnen we samen met winkels de service naar de klant op een hoger niveau brengen. Dit vraagt meer flexibiliteit van ons omdat onze klanten vaker in het week end hun boodschappen doen. Daarom zullen veranderingen nodig zijn om in de komende jaren die flexibiliteit ook te kunnen blijven bieden. Omgekeerd willen wij als Supply Chain een prettige werksfeer bieden, een zorgvuldig aannamebeleid voeren, goede arbeidsvoorwaarden behouden en investeren we in de ontwikkeling van medewerkers. Albert Heijn krijgt er steeds meer winkels bij, is de Supply Chain daarop voorbereid? 'De afgelopen twee jaar is Albert Heijn heel hard gegroeid, mede door de overname van de Konmar- en ClOOO-winkels. De Supply Chain heeft maatregelen genomen om voldoende capaciteit te creeren. Door andere inrichting van de DCs, de instroom van nieuwe medewerkers, maar ook door goede afspraken met leveranciers, hebben we de groei van de afgelopen twee jaar kunnen bijbenen. Hierop kunnen we voortbordu- ren met onze toekomstvisie. We willen in het kader van de strategie tot 2012 de samenwerking van de winkels van Albert Heijn, Etos en Gall Gall met de DCs nog hechter maken. Dat betekent dat we in onze denk- wijze niet stoppen bij de muur van het DC maar alle ideeen doortrek- ken naar leveranciers en tot in de winkel.' Ben je zelf vaak in de DC's te vinden? 'Onze managementvergaderingen houden we regelmatig in de DCs. We trekken dan voorafgaand onze veiligheidsschoenen aan en lopen met de sitemanager door het pand. Je realiseert je dan dat producten die's morgens bij het DC binnenkomen een paar uur later al in de schappen liggen. Vergaderen in een DC is altijd inspirerend!' Wat is voor jou het mooiste moment van de dag? 'Dat is voor mij's ochtends als ik, nadat ik gezellig met mijn gezin heb ontbeten, de deur uit stap om er weer voor te gaan. Alle dagen ga ik met plezier naar mijn werk. Albert Heijn is een bedrijf om trots op te zijn en ik vind het mooi om daaraan verder te mogen bouwen. 's Avonds bij de open haard kijk ik dan terug op mijn dag.' Albert Heijn heeft zes distributiecentra. Er zijn vier regionale distributiecentra (RDC's in Zaandam, Tilburg, Pijnacker en Zwolle). Daarnaast zijn ertwee iandelijke DC's: in Geldermalsen en Nieuwegein (waaraan een tweede depot in Utrecht is toege- voegd). De drie Iandelijke DC's leveren aan de RDC's. Hetgaat hierbij om producten waar speciale zorg voor nodig is (bijvoorbeeld: kant-en-klaar-maaltijden) en 'langzaamlo- pers' (zoals: mobiele telefoons). In ieder DC werken tussen de 200 en 1000 medewerkers. Gezamenlijk komt dit neer op ongeveer 4000 medewerkers van verschillende nationaliteiten. De DC's verzamelen 6, soms 7 dagen per week orders van de winkels en ver- zenden deze. Dick Boer, directievoorzitter AH, heeft op 4 december 2008 officieel de Ondernemingsraad van AH geinstalleerd. Tijdens deze bijeenkomst heeft de directie de Albert Heijn-begroting voor 2009 aan de OR gepresenteerd en stemde de OR in met de winstdelingregeling voor 2009. Van links naar rechts op de foto: zittend op de grond: Erik Kok, Francis Bak, Henry Ligtenbarg. Op destoelen: Carola Irvine, Dymphna van Dongen (OR-secretaris), Said Bouallala, Yvonne van Drunen, Marcel Jordens, Harold Ferreir, Ria Marchand. Staand en achter de stoelen: Luc de Baets (directeur P&O), Marcel van den Bercken, Evert Neerhoff, Hans Ries. Op de achterste rij: Theo Vermeulen, Matthijs Morra, Dick Boer (directievoorzitter), Engbert Jilderda, Fred Smit, Ton Augustinus, Henk Parren (OR-vicevoorzitter) en Frans Nijhuis (OR-voorzitter).

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 12