Tandpasta voor Kenia N In training ONDERNEMIN RAAD Ik ga op reis en neem mee: 42 kg tandenborstels en 132 kg tandpasta. Een bijzonder verhaal van een Haagse vulploegmedewerker. In de klas Hulp van AH In gesprek met... Harold en Marcel Met de recente verkiezingswinst op zak kwamen nieuwe en oude OR-leden op 19,20 en 21 november in Epe bijeen voor training en kennismaking. 7 Aha aast vulploegmedewerker bij AH 1287 is hij ookleerling op het Vrijzinnig I Christelijk Lyceum in Den Haag. Sander van Vliet (17) bracht dit najaar zijn herfst- vakantie door in hartje Afrika. 'Met veertien medeleerlingen en vier docenten zijn we twee weken naar Kenia geweest. We bezochten onze twee adoptiescholen, de Kwale Secundary school en de Tsuini Primary school en ver- schillende lokale projecten. Zoals het Teens Watch Project (drugsverslavingsproject) en het Bombubulu Project (gehandicaptenproject). Ook hebben we geholpen met het opzetten van een lokale bibliotheek.' 'De klassen bestaan daar soms wel uit 150 leerlingen, allemaal zittend op de grond met een oude pen in de hand en een volgeschreven schriftje. Erg indrukwekkend om te zien dat alle kinderen zo aandachtig luisteren naar de docent. Allen beseffen maar al te goed dat het een voorrecht is om naar school te kunnen. Dit is hun kans op een goede toekomst! Voor deze kinderen konden wij best iets betekenen door veel met ze te praten en de meegebrachte spul- len aan ze uit te delen.' 'Opvallend vond ik ook dat de mensen allemaal zo trots zijn op hun land, iedereen begroet je heel hartelijk. Kenia is een schitterend land maar tegelijk ook arm op vele gebieden.' Daarom zamelden de leerlingen voor vertrek tal van spullen in: schoolgerei, kleding, sport- artikelen.Als medewerker van Albert Heijn klopte Sander tevens aan bij het hoofdkantoor van Albert Heijn. De afdeling drogmetica doneerde tandenborstels en tandpasta voor 1200 leerlingen in Kenia. '42 kg tandenborstels en 132 kg tandpasta! Dat zorgt zeker flink wat gezonde gebitten en stralende gezichtjes!' Tijdens de driedaagse cursus op de Veluwe maakten de kersverse OR-leden kennis met het OR-werk en ontmoet- ten zij hun collega-OR-leden van Albert Heijn, Etos, Gall&Gall, Coffee Company en Corporate Center. Directievoorzitter Dick Boer presen- teerde de strategie voor de komende jaren en iedere OR-tak maakte kennis met zijn bestuur- der en directeur of hoofd P&O. Ook kon ieder OR-lid zich inschrijven voor werkwinkels, zoals leidinggeven aan het OR-werk en projectma- tig werken. Aan het eind van de driedaagse cursus werden de functies voor het dagelijks bestuur verdeeld en koos iedere OR zijn Centrale OR-leden. Voor Harold Ferrier, nieuw OR-lid en allround plusmedewerker LVC Nieuwegein en LVC Utrecht was de precieze invulling van het OR-werk nieuw. In de brede opzet van de Centrale Ondernemingsraad (COR) en het meer samenwerken met de andere OR'en ziet hij een flinke uitdaging. 'Werkmaatschappijen zoals Gall&Gall en Etos zijn normaal gesproken voor mij een ver-van-mijn-bed-show. Ik verwacht dat bepaalde onderwerpen best complex worden alsje hettotaal moet overzien. Ik blijf in ieder geval oor houden voor wat er leeft op de werk- vloer.' Marcel Jordens, nieuw OR-lid en allround maga- zijnmedewerker RDC Zaandam, komtgraag op voor hetcollectief belang. 'Maar in OR-werk is de balans tussen werkvloer en organisatie leidend.' De training heeft al vruchten afge- worpen. Is hij bang om te verzanden in talloze vergaderingen? Marcel: 'Nee, hoor daar ben je tenslotte zelf bij.' Harold: 'De werkwinkels leidinggeven aan het OR-werk en onderhandelen pasten geheel in mijn straatje. En de verkiezing voor de functies van het Dagelijks Bestuur en de presentatie van Dick Boer was indrukwekkend.' DOEL: Nieuwe medezeggenschappers voldoende input geven om het OR-werk te starten. De gezamenlijke aanpak van verschillende medezeggenschapsorganen te vergroten. DOOR Het uiteenzetten van de huidige stand van zaken, resultaten die bereikt zijn, mogelijke ontwikkelkansen en doelen die bereikt willen worden. VOOR De OR leden van de Centrale Ondernemingsraad (Albert Heijn, Gall&Gall, Etos, Ahold Coffee Company en Corporate Center).

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 7