DE GEHELE ORGANISATIE BETROKKEN Opleiden: 4050 nieuwe collega's Onderhandelen: cao's, sociale akkoorden en vakbonden Store Development: de ombouw Huzarenstuk Aha 6 Deze schets van het ombouwproces dekt niet het werk en de inspanningen van alle betrokken afdelingen en mensen. Vrijwel de gehele organisatie van Albert Heijn, elke tak van sport heeft zijn bijdrage geleverd. Van de Commercie, belast met o.a het opscha- len van 10% aan producten, tot de technici in het databeheer van DMS, de voorbereidende stappen van Vastgoed en vestigings- plaatsadvies, Winkelorganisatie support, alle medewerkers en organisatoren in winkels en DC's in het land... Samen hebben zij bijgedragen aan een van de grootste AH operaties ooit. werken met marges viel bijvoorbeeld weg. kassabon en twee gevulde winkelwagentjes in prijs met elkaar. In de lokale media laten we ex-ClOOO-medewerkers aan het woord over hun overgang naar AH. Natuurlijk onder- steunen we de openingscampagnes met extra acties. Zijn we helemaal nieuw in een gebied dan promoten we vooral op prijs en keuze. Zijn we al aanwezig in de regio? Dan richten we ons meer op maatschappelijk verantwoord ondernemen. Met gerichte publicaties over duurzame visserij of het Gezonde Keuze Klavertje.' Waar duizenden nieuwe medewerkers in korte tijd ge'introduceerd worden, is een goed opleidingsprogramma nood- zakelijk. Frank de Wit, adviseur Training Development: 'Je wilt dat zij zich snel thuis voelen, bekend zijn met het werk en met onze normen en waarden.' Hiervoor werd een opleidingsprogramma uitgezet, bestaande uit winkelbijeenkomsten, stages en trainingen gecoordineerd en ingepland door opleidingscoordinatoren. 'Een flink gepuzzel, maar het is gelukt.' Een speciaal team vanuit Arbeidszaken, onder leiding van Jolanda Wassenaar, heeft ervoor gezorgd dat alle ex-Cl 000-medewerkers de juiste arbeidsvoorwaarden naar functie kregen volgens de afspraken uit het Sociaal Kader. De eerste CI 000-medewerkers gingen op 30 juni over naar Albert Heijn. Tenslotte Store Development. Deze afdeling stond bij aanvang voor een ongekende klus. In 25 weken honderd nieuwe winkels ombouwen waarvan meer dan de helft ex-Cl000 winkels. Dat zijn gemiddeld vijf openingen per week. Store Development (SD) zorgde samen met externe partners zoals architecten, slopers, chauffeurs en elektriciens, de bouwtekeningen, de sloop en de ombouw en alle inventaris. Voor het verbouwen van een gemiddelde winkel waren zeven dagen nodig, 120 meter stelling, tachtig meter koeling en veertig wagens om alles aan te voeren (tegels, stellingen etc). Het vullen van de winkel duurde gemiddeld drie dagen waarin vijftien tot twintig vracht- wagens goederen afleverden en lege kratten retournamen. Chris van Groeningen, hoofd Store Develop ment, was eerder betrokken bij de succesvolle ombouw van Konmar winkels. Waarin lag ditmaal het verschil in aanpak en realisatie? 'De voorbereidingstijd was zeer kort. Daarnaast was de wens om alle winkels voor het eind van het jaar om te bouwen, waardoor er een zeer grote druk op de realisatie is komen staan. Er is enorm veel overlegd met bouwers, bewoners, verenigingen van eigenaren, gemeenten, nuts- bedrijven etc. De benodigde capaciteit bij alle externe partners om deze klus in een half jaar tijd te realiseren was bij aanvang onvoldoende. Veel van de partijen hebben wel meer dan 50% meer mankracht in moeten zetten. Dit gekop- peld aan het tegelijkertijd uitrollen van het nieuwe format voor middelgrote winkels en het uitwerken van een nieuw format voor kleine winkels, geeft wel aan welk huzarenstukje het afgelopen jaar is uitgevoerd. Ik ben dan ook met recht trots op alle mensen die in dit proces hun steentje hebben bijgedragen.' Na twee weken winkelstage merkte Martijn van Vliet (25) al het verschil in rust op de winkelvloer. 'Bij C1000 was het vooral brandjes blussen', vertelt de nieuwe TL VK van AH 1829. Want: 'Albert Heijn is technologisch veel verder. Bij C1000 gebruikten we ook een bestelformule maar Replenishment is veel geavanceerder. Bij C1000 is het nog veel papierwerk, hier gaat het allemaal via de handterminal. Bovendien is deze nieuwe supermarktformule goed verlicht en ruim opgezet; zoveel moderner.' Mevrouw Kuiper is maar wat blij met de splinternieuwe Albert Heijn in het overdekte winkelcentrum Paddepoel in Groningen. 'Ik stap nu zo dichtbij huis de winkel in. Ideaal, want ik heb astma en kom fietsend maar moeilijk tegen de wind in.' Ouderen in de wijk morren volgens haar nog wel eens over prijsverschil: 'maar als je naar Spar gaat betaal je minstens 10 meer, dat zien de mensen niet. Albert Heijn heeft alles. Kleine prijsjes en zoveel reclames. Prima toch?'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6