Twee jaar geleden toverde Albert Heijn in een recordtijd meer dan 20 Konmar-winkels om tot Albert Heijn-winkels. Het afgelopen halfjaar werd daar nog een schepje bovenop gedaan. Meer dan vijftig C1000- winkels veranderden van formule, inrichting en kleur. 4050 oud- ClOOO-medewerkers en zo'n 2500 AH-medewerkers wisselden van werkgever of winkel. Aha verhaalt deze immense operatie vanuit verschillende hoeken en oogpunten. Pre-openingsteams: trainen 'on the job' De distributie: uitbreiden, herverdelen en aanpakken Aha 4 Tom van Soest (33), teamleider in LDC Geldermalsen: 'Per week sluiten we gemiddeld drie nieuwe winkels aan die van ons voldoende voorraad krijgen om de winkel te kunnen starten. Het vullen van nieuwe winkels duurt nog tot in januari, waarna we standaard zeker 200.000 colli meer per week gaan draaien. Het gaat eigenlijk prima.' Marjan Koole (41) maakt met twintig jaar supermarktervaring bij AH 1843 in Weert een gelukkige doorstart. 'Je daginvulling is heel anders. Bij AH krijg je meer vieeswaren voorverpakt aangeleverd plus een grotere voorraad vers afbakbrood. ik bak nu vier of meer charges per dag. Bij C1000 viel er veel minder te bakken, dan snijd je de heie dag vieeswaren, vaak in je eentje. Ook oude klanten zie ik gewoon terug in de nieuwe winkel. Ze vinden het mooier, ruimer, overzichtelijker en zijn blij dat ze een bekend gezicht zien.' Volgens regiomanager Frans Trommel heeft de organisatie in de regio erg veel geleerd van de Konmar-ombouw. Die lessen worden nu met succes in de praktijk gebracht: 'De pre-openingsteams en het streven naar een goede medewerkersmix (50% AH, 50% CI000) zijn daar voorbeelden van. Het management moet er vooral voor zor- gen dat de winkel direct na opening kwalitatief en kwantitatief goed draait. De OM's, SM's en P&O zijn bezig met de gehele organisatie rond de openingen. Informatieavonden, kaderbij- eenkomsten en voldoende medewerkers regelen voor de winkelinrichting. Volop drukte!' Door het hele land begeleiden 18 pre-openings teams en 10 commercieel assistenten franchise (CAF), de collega's met de inrichting van de winkel. Teams bestaan uit een SM, een ASM, teamleiders, verkopers Deli-kaas en AGF en een kwaliteitsmedewerker of bij franchise uit een of twee CAF's. Andre Beimans, SM AH 1199 Roermond: 'Onze taak ligt vooral in het trainen "on the job". Het omgaan met bestelsystemen, de verschillende presentatietechnieken en werk- methoden. De meeste nieuwe collega's hebben winkelervaring, dat scheelt. Het klokmodel en de strakke werkplanning is wel even anders maar went snel. Dat repeterende karakter geeft ook rust.' 'Tien procent extra volume toevoegen, dat vraagt wat van onze organisatie', vertelt Nico Al, contactpersoon Supply Chain in het regieteam van deze ombouwoperatie. 'De bezetting in alle

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 4