HIER DAAR Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazinetfiah.nl 3 Aha Linda Tanzer (42) Categorymanager Inventaris op de afdeling Store Development Oostenrijk versus Nederland 'Vroeger thuis kookte mijn vader, dus we aten altijd Oostenrijks, maar we spraken Nederlands en vierden Nederlandse tradities: carnaval, Koninginnedag en sin- terklaas. Buiten, met 30 graden zonder pepernoten, chocolade- letters, rijmen en surprises.' Bij AH ben ik begonnen op de broodafdeling. Dat je hier op bet werk ook je eigen mening en ideeen kunt spuien was een openbaring! Als in Zuid-Afrika de leidinggevende 'linksaf zegt, dan gaat iedereen ook linksaf. Niets "zullen we" of "kunnen we"Je wordt gewoon geacht te luisteren. Klaar.' 'In Nederland heerst heel erg een cultuur van mopperen en klagen. Dat komt in Zuid-Afrika veel minder voor. Terwijl de gemiddelde Zuid- Afrikaan meer werkt, vaak zes dagen in de week, en minder vakantiedagen heeft.' 'In Zuid-Afrika hebje veel grote supermarkten, AH is er maar klein bij. Niet zo gek: de mensen doen er vaak ook maar een keer per maand boodschappen, als ze hun sala- ris hebben gekregen.' Kerst in Zuid Afrika is niet te vergelijken met hier. Alleen al door het lekkere weer, het is er dan zomer. Een kerst- diner binnen aan tafel is dan ook ongebruikelijk. We vieren het vaak bij het zwembad of op het strand. En op het menu staat "braai": er wordt urenlang gebarbecued.' 'Vroeger zagje die alleen in etalages, tegenwoordig zie je er meer, maar dan meestal van plastic.' Braaien bij het bad Haar vader is Oostenrijks, haar moeder Nederlands. Linda Tanzer werd geboren in Nederland maargroeide op in Zuid- Afrika. Uit nieuwsgierigheid naar haar Nederlandse 'roots' zette ze op haar 21ste weer voet op Nederlandse bodem. Voor een jaar. Tenminste, dat dacht ze. Na 21jaar woont en werkt Linda hier nog steeds, bij Albert Heijn. 'Aanvankelijk wilde ik nog wel terug naar Zuid-Afrika, maar het werd steeds duidelijker dat Nederland me meer te bieden had. In Zuid-Afrika werd het ook lastiger om werk te krijgen.' Inmiddels kun je Linda gerust een 'Hollandse kaaskop' noemen. Want wat mist ze het meest als ze bij haar familie in Zuid- Afrika op vakantie is? Juist: 'Een lekker stuk pittige oude kaasi'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3