SSSS^ Hij noemt zichzelf liever predikant dan dominee en zegt dat de Bijbel staat als een huis. Om andere mensen te bereiken gaat bij de preek van Tom de Lange veel aandacht uit naar de manier van com- municeren. Beamer en band worden ingeschakeld voor de boodschap van bet evangelie. V r'A *'/0 '"rtx ''*/*'1 4 tr °"- '//''''Zio I* -"-, "V 'Hetis 17jaar geleden dat ik in het DC van Albert Heijn werkte. Tegelijkertijd was ik zanger in een christelijke hardrockband. Met een vriend praatte ik vaak over het geloof. Over hoe we het een plek kon- den geven en of we ons leven daarvoor om wilden gooien. Op mijn 28e ben ik theologie gaan studeren. Daar kreeg God de betekenis van een persoon die graag een relatie met mensen wii. Alsdatwaar is, dacht iktoen, dan wil ik daar graag wat mee doen. Zo ben ik voorgangergeworden.' 'De manier waarop gepreekt wordt bepaalt hoeveel mensen je bereikt. Continu vraag ik me af hoe ik de inhoud van de Bijbel inspirerend maak. Communicatie fascineert me. Onlangs heb ik me ingeschre- ven voor een driedaagse cursus Passie voor Preken, waar een communicatiespecialist ook ingaat op de manier van preken, intonatie en gebruik van ademhaling.' 'Ik draaggeen toga, dat is ook niet verplicht hoor. Wei draag ik altijd een net pak, soms met stropdas en soms niet. Daarin ben ik misschien een moderne predikant.' Wlk gebruik audio- visuele middelen zoals filmpjes van YouTube en powerpoint presentaties en we hebben een moderne band. Mensen staan ook meeropen voorde boodschap. In feite kunje het vergelijken met ons retailbedrijf. Ook Albert Heijn doet aan belevingscommunicatie.' ^Als ijsbreker laat ik mensen aan het begin van de dienst altijd om zich heen kijken en contact maken met andere mensen. Het is prettig om te merken dat dit de sfeerten goede komt.' J 'Doordeweeks bezorgen wij met Albert het dagelijkse brood tot in de keuken, in het weekend bezorg ik de boodschap tot in het hart.' Wie: Tom de Lange (36) Wat: Teamleider Albert klantenservice/dominee Waar: Paaskerk in Zaandam, www.vegzaandam.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 24