JAAROVERZICHT 2008 Juli September November December Augustus Oktober 2008 is het jaar waarin Nederlanders massaal Smurfen en Welpies sparen, meer dan vijftig C1000- winkeis worden overgenomen en er een wisseling in onze Albert Heijn-directie piaatsvindt. In dit jaaroverzicht passeert een selectie belangrijke en opmerkeiijke gebeurtenissen nog eens de revue. 19 Aha Dit jaar telt het succevolle assortiment AH Excellent Feestproducten 127 heerlijk- heden. Op 12 december deden klanten in 550 winkels alvast inspiratie op tijdens de groot- ste kerstproeverij van het land. Honderden klanten hingen hun sterrenwensen in de daarvoor versierde wensbomen. Dubbel winkelplezier in Den Haag: hier is de eerste Albert Heijn met twee verdiepingen geopend. In samenwerking met Piet's late weerbericht op SBS6 organiseert Albert Heijn de wedstrijd: 'BBQ'er van het Jaar'. De eerste twee ClOOO-winkels heropenen als gloednieuwe Albert Heijn-winkels. Albert Heijn breidt haar duur- zaam visaanbod uit door zeven nieuwe visproducten met het MSC-keurmerk aan het assorti ment toe te voegen. In de loop van het jaar komen daar nog eens acht producten bij. Albert Heijn start in Breukelen een proef van zes maanden met Tip2Pay, betalen met je vingertip. Commercie, Sander van der Laan, is benoemd tot president en CEO van Giant-Carlisle. Sander wordt opgevolgd door Albert Voogd, directeur Winkelorganisatie. Cees van Vliet, verantwoordelijk voor Formule Management, wordt de nieuwe directeur Winkelorganisatie. Ella Vogelaar, nog als minister van Wonen, Wijken en Integratie, bij de opening van de eerste Albert Heijn Prachtwinkel in Den Haag aanwezig, een voormalige ClOOO-winkel. Methetopenen van winkels in probleemwijken wil Albert Heijn het leefklimaat hel- pen verbeteren. ♦Albert Heijn star: in AH XL iSest voor klanten voedselattprgie: de Ailergie Check. Kianten kunnen |telt5pelscanner informatie jroverjfe aanwezigheid van allerge- hen in producten opvragen. Hoera, AllerHande bestaat 25 jaar! Op station Rotterdam- Alexander is de eerste mini-AH to go geopend. Hier worden alleen producten ver- kocht voor directe consumptie, zoals koffie, salades en verse broodjes. In de Week van de Dialoog voert Albert Heijn in diverse win kels rondetafel gesprekken met klanten en medewerkers. Het voornaamste doel: een positieve bijdrage te leveren aan een pret- tige buurt. Albert Heijn is voor 2008-2010 nationaal partner van dit landelijk initiatief. OR-verkiezingen. Uit 45 kan- didaten worden 20 nieuwe OR leden gekozen: 10 binnen Winkelorganisatie, 8 voor Supply Chain en 2 op het Hoofdkantoor. Albert Heijn bereikt met de vakbonden FNV Bondgenoten en CNV Dienstenbond een nieuwe CAO voor DC-medewerkers. In de eenjarige CAO zijn naast de loon- stijging o.a. afspraken gemaakt over het aannemen van extra medewerkers, overwerk-toesla- gen en de beloning van jonge medewerkers. De eerste zes kleine supermark- ten in een nieuw winkeiconcept gaan open. Deze Albert Heijn- winkels met een winkelvloerop- perviak tussen de 250 en 750m2 krijgen vooral plaats in grotere steden. De winkels vallen niet onder de AH to go-formule, zijn vooral gericht op de dagelijkse boodschap en hebben doorgaans een hoge omzetdruk. In de Albert Heijn-directie vindt een wisseling plaats. Directeur Zeg maar dagtegen DAG. Deze papieren krant, die in al onze winkels verkrijgbaar was, stopt. De internetsite blijft nog wel in de lucht. AH verse soep wint de Jaarprijs Voedingscentrum 2008; het bes- te nieuwe product dat bijdraagt aan een gezonder eetpatroon van Nederlanders.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 19