_£LKEM£ DE BESTE .^2 1 BIJZONDER supe Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer maken we kennis met supermarktmanager (57) en zijn vrouw (54), verkoper Delikaas bij AH 1068 in Waddinxveen. 17 Aha Hoe lang werken jullie al samen? Quirien: 'Al veertigjaar. In 1968 leerden we mmt ftatwesttiN elkaar kennen, bij Albert Heijn in Waddinxveen. Ik begon in juli, op de kruide- nierswarenafdeling, Elly kwam in november, bij brood en vers gebak. Het was liefde op het eerste gezicht: zes jaar later zijn we getrouwd. Toch hebben we niet altijd samengewerkt. Elly is hier nooit weggeweest, maar ik ben in 1972 vertrokken naar Albert Heijn in Ridderkerk en daama diverse andere filialen. Tot elf jaar geleden: toen werd ik gevraagd om supermarktmanager in Waddinxveen te worden.' Hoe gaat dat, samen op de werkvloe BEIIy: 'Toen het zeker was dat Quirien hier als supermarktmanager terugkwam, heb ikoverwogen naar een ander filiaal te gaan. Ik was bang dat collega's zouden denken dat ik zou worden voorgetrokken en voortaan van alles op de hoogte zou zijn. Ik wilde hun laten weten dat dit niet zou gebeuren. In het begin was dat best moeilijk. Thuis hebben Quirien en ik het zelden over het werk. Collega's kunnen mij ook vertrouwen en alles tegen mij zeggen, ik zal nooit iets aan Quirien doorvertellen. Sterker nog: als ik wat heb op het werk en dat thuis wil bespreken, zegt Quirien: El, ikheb de hele dagdingen aan mijn hoofd gehad, nu even niet.' Wat is jullie uitlaatklep? Quirien: 'We liepen marathons, maar ik heb nu artrose en Elly is geblesseerd. Daarmee is onze belangrijkste uitlaatklep weg. Wei zijn we net allebei gestart met een cursus fotografie. Daarnaast speel ik toneel. Verder gaan we veel weg. We hebben geen kinderen, doen veel samen.' Quirien: 'Klanten bepalen of je de beste bent, dus moet je altijd vriendelijk zijn en goed helpen. Aandacht is belangrijk. En uiteraard moet je ervoor zorgen dat alles er altijd is.' Elly: 'Ik ben een perfectioniste, de afdeling moet er mooi en strak uitzien. Ik vind het fijn als mensen me durven vragen om advies. Daarmee kunjeje alswinkel onderscheiden.' Een enerverend moment? Juirien: 'Tijdens een speciale bedrijfsleiderdag namen we afscheid van meneer Heijn. Na afloop was er zo'n applaus. Als ik daaraan terugdenk, krijg ik nog rillingen.' Is er nog leven na veertig jaar Albert Heijn Elly: 'VoorQuirien wel.die gaat nog even door, maar ik stop ermee. 22 november was mijn laatste werkdag. Ik heb veertigjaar met veel plezier en inzet gewerkt, maar wil ook eens wat anders. Eigen kleding naaien, dat doe ik graag en ga ik nu weer oppakken.' Hoe erg zijn jullie aan Albert Heijn verknocht? Elly: 'Ik vind alles leuk: het werk, de collega's, de klanten en het feit dat het bedrijf altijd vooruitgaat. Ik mopper wel eens: weer een verandering. Maar het grote voordeel is dat we daardoor nooit vastzitten.' Quirien: 'Ik vind dat we het metz'n alien goed doen en ben trots op het assortiment en de uitstralingvan de winkel. Na al diejaren heb ik het daardoor nog steeds naar mijn zin bij Albert Heijn.' In AH 1068 werkt nog een echt paar. Piet van Vliet is al veertig jaar verkoper in Waddinxveen en zijn vrouw Ina Kins-van Vliet komt, met een korte stop, ook aan dit aantal AH-jaren. Zelfs hun zoons Robin, Patrick en Dennis werkten bij AH. Een heuseAH-familie.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 17