'Ik heb van mijn hobby mijn werk gemaakt!' Aha 16 noodzaak is om een flinke portie operationele ervaring mee te nemen in mijn huidige functie. Ook mijn periode bij Franchise komt nu goed van pas. De samenwerking met ondernemers heb ik als zeer bijzonder ervaren. Bij de ontwikkeling en uitvoering van plannen denk ik van- zelfsprekend aan zowel WWM- als Franchisewinkels. In mijn laatste rol was ik heel dicht betrokken bij de ontwik keling van nieuwe Formules. In mijn huidige rol ben ik dus enerzijds extra alert op de goede uitvoering van de formule. Anderzijds helpt het mij om met de collega's van Commercie in gesprek te gaan om onderdelen samen ver- der te verbeteren. Wat heb je in je eerste maanden als Directeur Winkelorganisatie gedaan? 'Wij zijn al een heel eind op weg met de invoering van het Winkelbesturingsmodel. Sinds de aankondiging in najaar 2005 is er al een waanzin- nige slag gemaakt. We hebben veel Teamleiders benoemd en werken er met elkaar aan om deze nieuwe functie suc- celvol te maken. Komend jaar gaan we Verkoop verder uitwerken. Dit proces hebben we, vanwege de drukte door de overname van de C1000-winkels, vooruitgeschoven naar het nieuwe jaar. De afgelopen maanden zijn meer dan 50 voormalige ClOOO-winkels omgebouwd. Per week werden ongeveer vijf winkels omgebouwd. In totaal hebben we ruim 4000 nieuwe collega's kunnen verwelkomen. Zo'n klus is echt uniek en dankzij de tomeloze inzet van vele collega's hebben we hier een groot succes van gemaakt. Verder heb ik de afgelopen maanden veel winkels bezocht. Op 18 en 19 december ben ik nog met mijn collega's van de Directie op winkelronde geweest om te jureren voor AH Next TopShop. We hebben geweldige winkels gezien, met vriendelijke col lega's en gevuld met feestelijke producten En ik ben uiter- aard met zoveel mogelijk collega's in gesprek gegaan om te ontdekken wat er speelt. Daar leer ik veel van en het geeft me inspiratie om te werken aan verder verbetering.' Wat staat er voor komend jaar op de agenda? Ik hou ervan om het werk simpel te houden. We gaan het jaar beginnen met alle basisprocessen van de winkel weer opnieuw onder de loep te nemen. Alle taken in de winkel liggen vast in opleidingen en hulpmiddelen. We hebben het aantal taken sterk verminderd en opnieuw genormeerd. Iedereen heeft zijn of haar eigen rol om een bijdrage te leveren om de winkel iedere dag voor elkaar te krijgen. Als de basis op orde is, dan hebben we al veel gewonnen voor de klant. Later in het jaar zullen we veel aandacht besteden aan Verkoop en Klantgerichtheid. We doen het allemaal voor de klant. Een tevreden klant zal zeggen: "Alles klopt, de sfeer is top, ik ben aangenaam verrast en het draait om mij". Kun je een boek aanbevelen voor onder de kerstboom? 'De manier van denken van Stephen Covey, de auteur van het boek De zeven eigenschappen van effectiefleiderschap, heeft mij zeer gei'nspireerd. Volgens zijn zienswijze moet je je concentreren op datgene waar je zelf invloed op hebt. En altijd zorgen dat je een eindbeeld voor ogen hebt en je niet laten afleiden door onbelangrijke dingen daaromheen. Door goede samenwerking kun je veel meer bereiken dan je vaak alleen voor ogen hebt. Er zijn daarbij geen grenzen, alleen de grenzen die je aan jezelf stelt.' Heb je naast je drukke baan nog tijd voor ontspanning? 'Mijn werk zou ik nooit een "drukke baan" noemen. Ik heb van mijn hobby mijn vak gemaakt, het kost me echt geen moeite! Naast het werk doe ik graag leuke dingen met het gezin. Met mijn vrouw Monica en mijn geweldige jongens Bas (8) en Jaap (9) sporten we veel: voetbal, tennis en hard- lopen. Ik verheug me op de jaarlijkse wintersportvakantie tussen Kerst en Oud en Nieuw. Met mijn ouders en het gezin van mijn zusje kijken we in goede gezondheid terug op een mooijaar! Tot slot wil ik graag van de gelegenheid gebruik maken om alle medewerkers al het beste en een goede gezondheid te wensen voor het nieuwe jaar'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16