Als kind was Cees van Vliet al gefascineerd door winkels en dat is hij nog steeds. Cees: 'Dat ik iets met winkels zou gaan doen, heb ik altijd al geweten. Ik ben boven een winkel geboren. Mijn ouders hadden een slagerij waar ik als kind uren heb doorgebracht'. Cees werkt al veertien jaar in verschillende functies bij Albert Heijn. Afgelopen September werd hij benoemd tot directeur Winkelorganisatie. CV CEES VAN VLIET (39) Dit is de mooiste baan die er bestaat' Bij binnenkomst in zijn kamer, op de derde verdieping van het Hoofdkantoor, valt de bijzondere verzame- ling voorwerpen op zijn kast meteen op: een bronzen beeldje van Beppie, houten kikkertjes, een vrolijk potje met een zonnebloem en een leeg colaflesje. Ieder voor- werp heeft een speciale betekenis voor hem. 'Beppie, de klant, daar draait het natuurlijk allemaal om bij Albert Heijn', steekt Cees van wal. Dan pakt hij het lege colaflesje en vertelt dat hij regelmatig aan mensen vraagt wat ze er in zien. Cees: 'Het ant- woord dat ik krijg, is steeds weer anders. De een ziet alleen een leeg flesje, een tweede legt een accent op de cola en een derde noemt de vormgeving. En dat is nou juist wat ik zo leuk aan werken met mensen vind: iedereen kijkt op een andere manier tegen dingen aan. Door goed naar elkaar te luisteren kom je steeds tot nieuwe inzichten en leer je van elkaar.' Hoe zag je loopbaan eruit voordat je benoemd werd tot directeur Winkelorganisatie? Na mijn studie Bedrijfseconomie ben ik direct bij Albert Heijn gaan werken. Ik ben nog steeds heel blij dat ik bij Albert Heijn de kans heb gekregen om het vak in de voile breedte te leren. Ik ben als management trainee gestart in de winkel. Ik heb alle oplei- dingen gevolgd en alle functies in de winkel doorlopen. De periode in de winkel is voor mij nu nog steeds onvergetelijk. Vervolgens heb ik bij Albert Heijn zowel operationele als commerciele banen gehad. Al deze functies deed ik met heel veel plezier. Dat ik nu verantwoordelijk mag zijn voor de winkels van Albert Heijn is een jongensdroom die uitkomt. Voor mij is dit de mooiste baan die er bestaat!' Waarom vind je dit de mooiste baan die er bestaat? 'Leiding geven aan grote groepen medewerkers spreekt me enorm aan. Ik heb er heel veel plezier in om te zien dat men- sen zich persoonlijk ontwikkelen. Bij Albert Heijn is het echt mogelijk om van vulploegmedewerker door te groeien tot supermarkt manager. Als ik daar een kleine bijdrage aan kan leveren geeft me dat een goed gevoel. Verder vind het leuk om alles in het werk te stellen om het de klant naar de zin te maken. Prachtig om in het weekend door de buurvrouw aangesproken te worden op de ervaringen bij het bood- schappen doen. ledere dag hebben we de kans om het voor de klant steeds een beetje beter te doen. Een lekkere winkel waarin alles klopt is het mooiste wat er is! Komt de ervaring die je in je vorige functies hebt opge- daan nu goed van pas? 'Sterker nog, ik denk dat het pure 2008 Directeur Winkelorganisatie 2007-2008 Formule Manager Albert Heijn 2005 -2007 Manager Franchise 2003 Regio manager ZuidWest en Regiostad 2001 Operationeel Manager Den Haag 1999 Customer Service Manager Den Haag 1993 Begonnen als Management Trainee in de winkel, opleiding SM, Formulemanager Albert HeijnShell, Categorymanager.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 15