Energiebesparend Klimaat i Albert Heijn heeft ambitieuze klimaatdoelstellingen waar we samen hard aan gaan werken. In de winkels, DC's en hoofd- kantoor. Iedereen kan een bijdrage leve- ren, dat is het mooie.' Martijn Versteegh, Manager Klimaat en innovatie bij Albert Heijn formuleert momenteel, samen met de directie, de ambities op het gebied van klimaat binnen Albert Heijn. Een aantal doelstellingen is al bekend. 'We willen het energieverbruik en de C02-uitstoot drastisch terugbrengen, afval- en reststof- fen sterk beperken en het inkopen van duurzame materialen verder uitbouwen, bijvoorbeeld bij de verbouwing van een winkel of het gebruik van verpakkings- materialen. We streven ernaar om in 2020 20% minder energie per m2 te gebruiken ten opzichte van wat we per m2 in 1990 verbruikten. Bovendien proberen we om 20% van onze energie uit natuurlijke bronnen (zoals wind-, zon- en wateren- ergie) te halen. Daarnaast willen we leve- ranciers stimuleren om ook hun bijdrage te leveren.' Vanaf begin november loopt in zeven win kels een pilot met verschillende systemen voor energiebesparende deuren in hoge koelingen. Gemeten wordt hoe groot de energiebesparing is door op drie verschil lende manieren koelingen af te dekken. Natuurlijk is het ook erg belangrijk wat klanten hiervan vinden en hoe het voor medewerkers is om ermee te werken. Op basis van de uitkomsten van deze test zal worden bepaald welke variant van de deuren onderdeel gaat worden van onze winkelformules. Het is een van de concrete acties die passen bij de klimaatdoelstel lingen van Albert Heijn. Overigens is de afgelopen jaren al het nodige bereikt. Zo zitten in winkels al standaard allerlei energiebesparende maatregelen zoals automatische lichtschakelaars, afgesloten diepvrieseilanden, en het hergebruiken van warmte. Binnen logistiek wordt ook al veel gedaan. Er wordt gereden met zuinige en schone vrachtwagens, de fluistertrucks leveren een flinke bijdrage en chauffeurs kunnen een training zuinig rijden volgen. 'In 2010 willen we enkel nog met fluister trucks werken (in 2008 was dit nog 70%, in 2008 al 90 Ook willen we dan voor honderd procent overgeschakeld zijn op zuinige euro5 motoren.' 'Klimaat is van ons allemaal,' is de over- tuiging van Versteegh. 'Elke collega kan zijn of haar steentje bijdragen. Iedereen die goede tips heeft om nog bewuster met energie om te gaan op het werk, roep ik op om mee te doen aan de prijsvraag (zie kader). Win die fiets en kom er op naar je werk.Dan snijdt het mes helemaal aan twee kanten, gezond en goed voor het klimaat!'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 4