Net als vroeger Zijn vrouw Harriette deed een cursus glas in lood, en vond het niet zo. Maar Jeroen Bakker leek glas in lood wel wat. Dat was een jaar of zes gele- den. Inmiddels heeft Jeroen samen met Harriette, naast zijn werk als magazijnmedewerker, een eigen bedrijf: Glasatelier Shining. Wat trok jou in glas in I Het maken van leuke dingen, en het licht dat er doorheen schijnt als het af is. Dat maakt glas in lood eigenlijk altijd mooi.' 'Ik ben begonnen met het restaureren van antieke gebrandschilderde ramen die ik gekocht had van een buurman. Het lood was versleten en moest vervangen wor- den. Daarna volgde een raampje boven onze voordeur.' 'Ik doe alleen ramen. Het ene raam restaureer ik, het andere raam bedenk ik zelf of mix ik met bestaande patronen. Ook houd ik me bezig met fusen: glas samensmelten. Aan de muur van de kantine van het DC in Zaandam hangt een AH-lichtbak. Daarvoor heb ik blauw en wit glas in de oven samen versmolten tot het AH Huismerk.' raam naast de ingang van het DC is van mij. En onlangs heb ik collega Wim de Wit geleerd glas in lood te maken; hij wil raampjes maken voor zijn woning.' 'Sinds de zomer hebben we een blokhut achter ons huis als atelier ingericht. Ik doe glas in lood, mijn vrouw houdt zich bezig met Tiffany: van verschillende soorten glas en een soort tape maakt ze objecten als raamhangers en lichtbakken. We kunnen glas in lood en Tiffany ook combineren.' 'Je moet de fijne kneepjes kennen. Alsje lood hebt gekocht, kunje er niet meteen mee aan de ganggaan. Je moet het strekken, en eventueel bewer- ken waardoor het oud lijkt. Tot slot maakje het waterdicht met een soort stopverf met lijnolie. Precies zoals vroeger. Voor lood is geen vervangend product...' Als ik een raam dat totaal aan gruzele- Waar: DC Zaandam en www.glasatelier-shining.nl menten ligt helemaal nieuw terug kan geven.' Op het AH-raam, daar krijg ik veel complimenten voor.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 16