EUCEDM DEBESTE Hoe bent u bij Albert Heijn begonnen? Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In de rubriek Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. (61), tot voor kort voorzitter van de OR, gaat deze maand met pensioen. Voortaan stilzitten en nietsdoen is voor hem geen optie. 13 Aha U heeft zich vijf keer verkiesbaar gesteld voor de OR. Wat waren de belangrijkste drijfveren? De OR zorgt ervoor dat het geluid van medewer- kers opde werkvloerwordtgehoord. Ingoede en in slechtetijden. Ik ben heel prestatiegericht en boek graag resultaten met een team. Succes is dan een drijfveer. Zoals onze rol bij de invoeringvan het winkelbestu- ringsmodel, het handmatig laden in de supply chain en de overnames van Konmar en C1000. In deze branche hebben wij de oudste OR van het land. Al 50jaar.' U bent ook CDA-fractievoorzitter in de gemeenteraad van Epe. Waar komt die maatschappelijke betrokkenheid vandaan? 'Dat heb ik in mijn opvoe- ding meegekregen. lets voor de samenleving kunnen betekenen vind ik fantastisch. Heeft het OR-voorzitterschap raakvlakken met gemeenteraadswerk? 'Het is heel vergelijkbaar. Je moet de financien van de gemeente bewa- ken en tegelijkertijd het belang van de sociaal zwakkeren niet uit het oog verliezen.' 'Nee, dat heb ik echt moeten leren. Rond mijn twintigste was ik een stuk stiller, een beetje teruggetrok- ken zelfs. Niet voor niets stuurde een van de personeelsmanagers me ooit naar een cursus spreken in het openbaar.' 'Nou, als kleine jongen was ik thuis altijd al aan het winkeltje spelen. Dat zat er al vroeg in. Maar deze carriere lag niet direct voor de hand. Toen ik op de ulo twee keer bleef zitten, moest ik van mijn ouders gaan werken. Die eerste jaren na de oorlog hadden we het thuis niet breed. Na een tijdje besefte ik: als ik iets wil bereiken in de maatschappij dan moet ik verder leren. Ik heb dertien jaar lang, drie avonden per week, allerlei opleidingen gedaan. Als ik terugkijk, ben ik best trots op wat ik heb bereikt.' 'Alsjongste bediende haalde ik op mijn transportfiets door weer en wind boekjes met bestellingen op bij klanten. Ook bracht ik onze aanbiedingen onder de aandacht om de omzet te verhogen. Ik bleef er slank bij, klanten woonden soms twintig kilometer verderop. Diezelfde avond nog werden de bestellingen klaargemaakt en de volgende ochtend bezorgd. Eigenlijk was dit de offline voorloper van albert, nl. Later heb ik in Amersfoort en verschillende winkels rond de Veluwe gewerkt als supermarktmanager, ook gecombineerd met OR en gemeente raadswerk.' 'Ik vind het jammer dat ik de banden met Albert Heijn moet doorsnijden. Ik ben niet zo dot op afscheid nemen. Het werk ga ik missen, de files niet. Hierdoor kan ik's avonds vaak pas bij Hoevelaken beslissen of ik rechtdoor naar huis kan of links naar de gemeenteraad in Epe moet. In die zin hoef ik mijn vrouw niet meerteleurte stellen.' Aan luie mensen. Alsje iets echt niet kunt, dan is het wat anders. Maar heb jetalenten... gebruikdiedan.' T fie wordt gekozen door je achterban. Zorg dat je weet wat er leeft op de werkvloer. Onderhoud veel contacten, breng vaak een bezoek aan de winkelIn de nieuwe opzet wordt medezeggenschap meer strategisch voor diverse werkmaatschappijen. Dan is het echt zaak om sterk in je schoenen te staan. Veel succes!' 'Weet wat er leeft'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13