ONDERNEMIK RAAD OR in verbouwing! GIANT ALLES IS COMPETITIE KAMERGROTE KOELKASTEN Wouter Meijer (26) werkt zes maanden bij Giant- Carlisle op de Merchandising Services department als onderdeel van zijn Ahold traineeship. Hiervoor was Wouter ASM bij AH 1123 in Heemskerk. Giant to Go Ahold-trainee Joost Claessens (29) werkte als junior categorymanager op het Albert Heijn hoofdkantoor en was werkzaam in AH 1106 Diemen. Nu is hij voor een halfjaar aan de Amerikaanse oostkust gestationeerd. Op de Perishables department (versafdeling) van Stop Shop/Giant Landover. Shoppen en volstoppen Warm draaien Installeren Aan het werk Aha 12 'De afgelopen periode hebben we een aantal nieuwe winkels geopend. Prachtig om te zien hoe iedereen zich voor de voile honderd procent inzet. Amerikanen hebben sowieso een enor- me competitiedrang. Het lijkt wel alsof alles een wedstrijd is. Ik snap nu ook waarom voetbal hier niet zo populair is als in Nederland: voor Amerikanen is het ondenkbaar dat het na een anderhalf uurdurende wedstrijd ookgelijkspel kan worden. Nee, er moeteen winnaarzijn. Het is alles of niets. Die com petitiedrang herken ik wel. AH 1123 staat nu tweede in de landelijke winkelwedstrijd. Ik volg het op de voet via intranet. Begin volgend jaar hopen we hier eerste Giant to Go te ope- nen, een gemakswinkel die lijkt op de AH to go-formule. Hier kunnen we goed gebruikmaken van onze Nederlandse erva- ring. Hetcreeren van verkoopkrachtige presentaties is iets watwij nog van Amerikanen kunnen leren. Zeker in aanloop naar de feestdagen zien de winkels er hier prachtig uit!' Food Stores, Inc. Ahold 'New England is echt schitterend. In de zomer zat ik regelmatig aan de kust en de afgelopen weekenden genoot ik van de heer- lijke indian summer in Maine en Massachusetts. Ik ben in een span- nende tijd gearriveerd. Onlangs hebben Stop Shop en Giant Landover hun nieuwe logo gei'ntro- duceerd en iedereen wordt bij de nieuwe klantwaarden en missie betrokken. Het gaat het natuurlijk niet al te goed met de economie. Er zijn veel verschillende concurrenten; van discounters tot delicates- sensupermarkten. De vraag is nu wie uiteindelijk het best op de veranderende economie kan reage- ren. Amerikanen zijn gewend aan megasupermarkten met erg veel verschillende producten. Een keer per week shoppen en dan thuis een koelkasttergrootte van een kleine kamer volstoppen, is heel nor- maal. Stop Shop en Giant Giant Landover spelen daar lokaal goed op in en proberen tegelijkertijd in een groot gebied een uniforme win- kelbeleving aan te bieden.' De komende tijd wordt er druk aan de OR gewerkt. De OR-verkiezingen zijn geweest en de nieuwe OR van Albert Heijn wordt nu gevormd. Van 5 t/m 8 november hebje kunnen kiezen wie de komende zittingsperiode jouw belan- gen behartigt in de ondernemingsraad. Uit de 45 kandidaten zijn 20 OR-leden gekozen: 10 binnen Winkelorganisatie, 8 voor Supply Chain en 2 op het Hoofdkantoor. De nieuwe OR-bezetting is de eerste dagen klaargestoomd voor het echte OR-werk. Dit gebeurde van 19 t/m 21 november tijdens de opstartcursus. Hier leerden ze elkaar ken- nen, kregen ze inzicht in hun OR-werk en in de strategie van Albert Heijn en zijn ze alvast met bepaalde thema's aan de slag. Op 4 december vindt de eerste vergadering van de ondernemingsraad plaats in de nieuwe bezetting. Dan wordt de OR 'geinstalleerd' door de bestuurder, een soort officiele opening waarbij een aantal onderwerpen en richtlijnen worden vastgesteld voor de net gestarte zit tingsperiode. Met welke onderwerpen de nieuwe OR zich bezighoudt lees je in de komende uitgaven van Aha.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 12