03 Ahold OVER DE GREW5 De dynamische werkomgeving van Ahold USA JJCHT Wereldwijd zijn er Nederlanders aan het werk voor Ahold. Hoe is het om voor langere tijd in het buitenland te werken en wonen? En wat zijn de internationale ontwikkelingen op retailgebied? Aha vraagt het aan collega's die in de VS hun horizon verbreden. Prijs en imago op de schop Aha 10 In tijden van crisis De Amerikaanse presidentsverkiezingen stonden geheel in het teken van de economische crisis. Niet zo gek, want hierdoor zijn veel Amerikanen in de problemen gekomen. De winkelwagens van klanten in Giant en Stop and Shop-winkels lijken vooralsnog nog even goed gevuld. Twee ervaren expats, een kersverse directeur en twee trainees delen hun ervaringen met Aha. In werk en prive in de USA. Casper Meijer (44) landde begin 2005 op Amerikaanse bodem. De economie stond er nog goed voor. Niets wees erop dat het land in de grootste economische crisis sinds de jaren dertig van de vorige eeuw zou terechtkomen. Hij werkte al tien jaar voor Ahold, onder andere in Praag en Boedapest. 'Dankzij die internationale ervaring was de gang naar Amerika niet zo groot. Het is weliswaar een land met ruim 300 miljoen mensen en voor veel van hen bestaat het buitenland niet. Maar ze zijn echt niet zo oppervlakkig als veel Nederlanders denken. Over het algemeen zijn het interessante mensen die veel belangstelling tonen.' Braintree, vlakbij Boston, werd de werkplek van Casper. Zijn eerste taak als senior vice president Corporate Brands was de hervorming van het Eigen Merk- programma van Ahold USA. Twee jaar later kreeg hij een grotere rol toebedeeld. Sindsdien houdt hij zich als Senior Vice President Perishables op een strategische manier bezig met de inkoop en positionering van verse producten voor Stop and Shop/Giant Landover. De aandacht voor verse producten werd ruim twee jaar geleden een belangrijk onderdeel van een grootschalige ver- nieuwingsslag. 'We hadden een flets imago en waren boven- dien te duur. Onder andere door een betere service, krachtige promotie, meer aandacht voor verse producten en forse prijs- verlagingen werd daar hard aan gesleuteld. Vanwege de omvang van Amerika is het lastig campagne voeren. We hebben veel met regionale concurrentie te maken, klanten laten zich vooral leiden door lokale promotieacties. Daarom hebben we de prijsverlagingen gefaseerd ingevoerd en afgestemd op de lokale situatie,' zegt Casper. Achteraf blijkt de timing van de prijsverlagingacties een schot in de roos. Eind vorigjaarbegon het in Amerika economisch gezien flink te rommelen. Niet lang daarna brak er noodweer uit: huizenprijzen daalden, beurskoersen kelderden en grote banken vielen om. Reden genoeg voor de consument om nog prijsbewuster inkopen te gaan doen. Washington D.C. Federale republiek 9.629.091km2 303.824.646 59.000 medewerkers. 375 winkels 21.000 medewerkers, 180 winkels 24.000 medewerkers, 150 winkels (internetsuper- markt met bezorgservice): 1800 medewerkers, 2 dc's, diverse overslagplaatsen 7,6 miljard in het eerste halfjaar van 2008

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 10