ELKE DAG DE BESTE Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In de rubriek Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Deze keer is dat (48), hoofd Risk Security. 9 Aha veiligheid Zelfstandigheid. Ik kon altijd bij mijn ouders aankloppen en dat kan in principe nog steeds, maar ik heb geleerd om te proberen eerst zelf pro- blemen op te lossen voordat ik ze bij een ander neerleg.' 'Dat varieerde van tennis- tot wis- en natuurkundeleraar waarvoor ik uiteindelijk ook een opleiding heb gevolgd.' Heel wat anders dus dan werken bij Albert Heijn. Hoe is dat zo gekomen? 'Nadat ik mijn ierarenopleiding had afgemaakt wiide ik doorstuderen. Het werd elektrotechniek, maar ik had geen rekening gehouden met de toenmalige dienstplicht en ik moest deze studie dus afbreken. Na zestien maanden bij de Landmacht heb ik nog even geaarzeld of ik mijn studie zou voortzetten, maartoen Albert Heijn een jaarcontract als afdelings- chef in opleiding aanbood was de keuze snel gemaakt. In mijn vrije tijd ben ik vervoigens bedrijfskunde gaan studeren.' Ik kijk dagelijks vol verwondering om me heen, voorai als ik zie hoe een grote organi- satie als Albert Heijn met details bezig is. Dat is ook de kracht van ons bedrijf want alleen als je daar ook voldoende oog voor hebt, kun je een fantastische winkel neerzetten. Het is voor mij een uitdaging om het veiligheidsproces zodanig in te bedden in de dagelijkse werkzaamheden dat het gezien wordt als een normaal onderdeel van het werk. Als ik de maximale veiligheidsmaatregelen in alle processen van een winkel heb gei'mplementeerd zonder dat medewerkers of klanten er last van hebben, dan ben ik dolgelukkig. In februari ben ik 25jaar in dienst en nog steeds ga ik iedere dag met een voldaan gevoel naar huis.' Wat doet Risk Security zo 'Onze afdeling probeert ongewenste invloeden van buitenaf tegen te gaan. Zo adviseren we onze winkels (companybreed) met betrekking tot het veiligheidsbeleid. Dat kan gaan over de dagelijkse meldingen van winkelcriminaliteit, diefstal en agressie maar ook over interne fraude en calamiteiten. Verder richten we ons op nieuwe veiligheidstechnieken en verzorgen we veiligheidsopleidingen voor mede werkers. lederjaar in oktober organiseren we de "Week van de Veiligheid Arbo" waarin het Filiaal Veiligheids Plan (FVP) centraal staat. Alle Albert Heijn-medewerkers kunnen dan ook een enquete invullen over hun veilig- heidsgevoel op het werk. Hieruit volgt een rapportage die de supermarktma- nagers kunnen gebruiken bij het invullen van hun FVP en het uitzetten van een actieplan om het veiligheidsgevoel in de winkels te vergroten.' 'ledereen mag vraagstukken en problemen bij me neerleggen, maar ik heb een hekel aan mensen die rucksichtslos vuil bij je over de schutting smijten zonder mogelijke oplossingen aan te dragen. Als ervaren manager ben ik inmiddels van veel markten thuis, maar ik ben natuurlijk ook niet alwetend.' elke da 'Nee, zo werkt het niet. Ik ben geen perfectionist en hoef echt niet zonodig het beste jongetje van de klas te zijn. Als een tien niet binnen de mogelijkheden blijktte liggen, dan kan ik ook tevreden zijn met het best haalbare. Na een verloren wedstrijd ben ik net zo vrolijk als na een overwinning.' Maximale

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 9