ONDERNEMINC Bflflt) Jij beslist! 'We willen meer individuele keuzemogelijk- heden creeren Aha 8 Stemmen maar! Daar horen zaken bij als opleidingen op maat en dat je mensen meer ver- antwoordelijkheid geeft, maar ook sportclinics die meehelpen de balans tussen werk en prive te bewaren zoals Fit Fun. Voorheen werden lei- dinggevende functies meestal bekleed door fulltimers. Bij Albert Heijn kun je nu steeds meer, weliswaar afhankelijk van de functie, ook als part- timer je talenten in een leidinggevende functie ontwikkelen. A1 met een contract van 12 uur per week kun je teamleider worden, zowel in winkels als bij de DCs.' Kun je als medewerkers dan individueel je arbeidsvoorwaarden regelen? Naast algemene arbeidsvoorwaarden willen we zeker op termijn meer individuele keuzemogelijkheden creeren. Met een baan op maat krijg je zelf meer te zeggen over je werktijden zodat je de uren die je werkt beter kunt afstemmen op je thuissituatie. Wij hebben als bedrijf op dit punt heel veel mogelijkheden. Het kan ook zijn dat wanneer je als student in een andere plaats gaat wonen, Albert Heijn ervoor zorgt dat je baan met je mee verhuist. Nog niet alle ideeen zijn uitgewerkt, maar dit is wel de kant die we op denken.' Zijn er naast flexibiliteit nog andere factoren die een rol spelen? 'We signaleren dat contracten weliswaar steeds flexibeler worden, maar dat mensen er toch behoefte aan hebben om ergens bij te horen en het pret- tig vinden om te weten wie hun collega's zijn. Als je in een winkel werkt met tweehonderd mensen of op een DC en je bent parttimer dan is de kans groot dat je slechts een aantal collega's kent. Enerzijds ligt daar een taak bij leidinggevenden om teamspirit te stimuleren. Anderzijds zijn we bezig met het ontwikkelen van AH Plaza. Op de eerste plaats is dit nieuwe intranet er om werkgerelateerde informatie uit te wisselen tussen HK's, DCs en winkels. Straks kunnen medewerkers ook vanaf thuis inloggen en bijvoorbeeld hun rooster of salarisstrookje opvragen. Er is een per- soonlijke plek voor het achterlaten van gegevens en foto's. Op de langere termijn gaan we een intern online-platform beschikbaar stellen, waarop ook onderling informatie uitgewisseld kan worden. Het is een alterna- tieve manier van communiceren met collega's die in het bijzonder door jongeren gewaardeerd wordt.' Hoe kan het huidige personeelsverloop, dat vooral in grote steden vrij groot is, het beste worden teruggedrongen? 'Als leidinggevende is het belangrijk dat je niet alleen een warme relatie met je klanten opbouwt, maar ook met je medewerkers. Ik noemde al voldoende aandacht voor een goede werksfeer. Niet alleen denken: als deze vulploegmedewerker het aantal colli haalt ben ik tevreden, maar ook eens vragen: goh, hoe ging de voetbalwedstrijd, gisteravond? Als medewerkers aandacht krij- gen, weten dat ze gewaardeerd worden en lol hebben in hun werk, dan zullen zij die passie automatisch overbrengen op de klant. Het is geen eenvoudige taak voor managers om de juiste verbindingsslag te maken tussen een grote groep verschillende medewerkers. Je hebt te maken met verschillende generaties, nationaliteiten en opleidingsniveaus. Daarom gaan we vooral in gebieden met arbeidsmarktproblematiek voor SM's, ASM's en teamleiders speciale workshops organiseren. Tijdens deze workshops gaan we niet alleen in op hoe je medewerkers kunt aantrek- ken, maar vooral ook hoe je contact maakt met de jonge medewerkers en hoe je de uitstroom kunt beperken.' Wat is je persoonlijke uitdaging de komende tijd? Het mooie vind ik dat we als bedrijf een groeidoelstelling hebben en tegelijkertijd ook mede werkers kansen tot ontwikkeling bieden. Dat enthousiasmeert mij om de doelstelling meer medewerkers naar ons toe te trekken, te realiseren.' Van 5 tot en met 8 november vinden de OR-verkiezingen plaats. Laat je stem niet verloren gaan en kies in die periode de kan- didaat uit jouw kiesgroep die jou de komende vier jaar gaat vertegenwoordigen. Ben je voor 5 november 2008 minimaal zes maanden in dienst bij Albert Heijn (voorgaande dienstverbanden bij dochterondernemingen van Ahold tellen ook mee). Of werk je langerdan twee jaar op uitzendbasis bij Albert Heijn? Dan magje stemmen. Eind oktober, in week 44, krijg je een verkiezingsenvelopthuisgestuurd met alle gegevens om anoniem via internet (www.webe- lect.nl) of per post je stem uit te brengen. Doorte stemmen bepaal jij wie er in de nieuwe OR mee- praat over het beleid van Albert Heijn. De kandidaten binnen jouw kiesgroep vind je in de verkiezingsenvelop. Is er in jouw kiesgroep maar een kandidaat, dan is diegene automatisch gekozen. In dat geval ontvangje geen verkiezingsenvelop en hoef je niet te stemmen. Van 5 t/m 8 november 2008 kun je jouw stem uitbren- gen. Op 8 november moeten alle elektronische stem- men en enveloppen met stembiljetten binnen zijn. De uitslag wordt vanaf 11 november a.s. bekendgemaakt binnen de organisatie en op www.webelect.nl.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 8