Met de Albert Heijn Company-doelstelling om ook de komende jaren te blijven groeien in omzet en vierkante meters, ligt er voor P&O een uitdaging in bet verschiet: hoe kiin je als een van de grootste werkgevers van Nederland, in een constant veranderende en krapper wordende arbeidsmarkt, meer mensen aantrekken en behouden? En wat moet er gebeuren om de beste mensen te bereiken en te blijven boeien en binden? Directeur P&O Luc de Baets over zijn plannen. VERSCHILLENDE GENERATIES 7 Aha Slim opereren in een krappere arbeidsmarkt Het aanbod op de arbeidsmarkt wordt krapper. Hoe probeert de Albert Heijn Company toch nieuwe medewerkers aan te trekken? 'We proberen de verschillende doelgroepen waarop de Albert Heijn Company zich richt aan te spreken op een manier die bij ze past. We werken als P&O bedrijfsbreed, dus zowel voor Albert Heijn, Etos en Gall Gall. Bij het werven van medewerkers gaan we, anders dan voorheen, uit van de medewerker die we willen aantrekken. Om scholieren voor een baan te enthousiasmeren moet je op een andere manier communiceren dan wanneer je hbo'ers zoekt. Daarom hebben we onderzocht hoe we met onze wervingscampagnes jongeren beter kunnen bereiken. Deze zogenaamde generatie Einstein is een belangrijke doelgroep voor de Albert Heijn Company. Het betreft jongeren onder de 24 jaar. Generatie Einstein is digitaler, diverser en individueler ingesteld dan generatie X (zie kader). Ik zie de kenmerken van generatie Einstein ook bij mijn eigen kinderen, die lezen geen print. Een tijdje geleden heb ik mijn gewone krant ingeruild voor NRC Next onder het motto: 'meer weten in minder tijd', in de hoop dat zij de krant ook eens pakken. Maar vooralsnog ben ik de enige die'm leest.' Betekent het dat de wervingscampagnes doelgroepgericht zijn? Ja, scholieren die een bijbaantje zoeken als vulploeg- of magazijnmedewer- ker voelen zich makkelijker aangesproken door de vrolijk gei'llustreerde wervingsposters die we hebben ontwikkeld met teksten als: "Winkelteam zoekt extra energie", of voor de DC's: "Volgeladen met 17.000 kilo team- werk". Jongeren vinden het namelijk ook belangrijk om ergens bij te horen, bijvoorbeeld door gezellig in teamverband te werken. Het werken in teams met leeftijdgenoten is voor de grootste groep jongeren dan Winkel- organisatie Aantal medewerkers 1.075 3.273 63.684 Gemiddeld aantal dienstjaren Aantal nationaliteiten Percentage mannen Percentage vrouwen ook een belangrijke reden om bij Albert Heijn te gaan en te blijven werken. Studenten proberen we te boeien en te behouden met de mogelijkheid om managementervaring op te doen. Vandaar de tekst: "Winkel zoekt leiding- gevend talent". En de doelgroep herintredende vrouwen, die graag met flexibele tijden werkt, herkent zich weer beter in: "Zoek je een team dat bij je gezinsleven past?'" Is deze nieuwe wervingscampagne succesvol? 'We zien sinds we met de campagne gestart zijn landelijk de bezettingsgraad in de winkels gestaag toenemen. Bij de filialen heeft de ruime meerderheid voldoende sollicitan- ten om vacatures in te vullen, al vraagt dit in veel gevallen wel de nodige inspanningen van de supermarktmanager en zijn team. Maar daarmee ben je er nog niet. Het is natuurlijk ook belangrijk dat we kijken naar zoiets als de afhandeling van sollicitaties. Jongeren willen een instant reply, anders voelen ze zich niet serieus genomen. Sinds dit voorjaar werken we in een paar grote steden met een belteam samengesteld om potentiele kandidaten direct op te bellen en uit te nodigen voor een wervingsavond. En dat werkt. We kijken ook of we bij deze jongere doelgroep, die de hele dag online is, vaker werving via internet kunnen gaan inzetten.' Hoe kan Albert Heijn Company haar medewerkers blijven boeien en bin den? 'Naast consumentenmerk gaan we ons meer als werkgeversmerk pro- moten. We willen niet alleen een van de grootste werkgevers van Nederland zijn maar ook de beste werkgever binnen de retailbranche. Dat doel kun je bereiken door goede arbeidsvoorwaarden te combineren met een ple- zierig werkklimaat en voldoende leer- en doorgroeimogelijkheden. Onze medewerkers maken het verschil. We willen alle generaties werk bieden. 50.000 medewerkers 14.000 medewerkers Generatie Einstein: geboren na 1985: Generatie X geboren tussen 1960 en 1985: 0 Generatie Babyboomers geboren tussen 1945 en 1960: Alle informatie afkomstig uit Rapportage Diversiteitsmanagement (periode 07/2008). Alle gegevens zijn exd. de medewerkers bij Franchise.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 7