'Gelet op hoeveelheid verzadigd vet, zout en suiker, ontlopen de A-merk en Huismerk rukt op De kracht van het huismerk Aha 4 Supersterk huismerk Je hebt het zelf blind kunnen proeven tijdens proeverijen de afgelopen weken in 450 grote Albert Heijn-winkels. Het huismerk van Albert Heijn is minstens zo goed, maar stukken goedkoper dan het A-merk. Waar Albert Heijn in 1910 voor het eerst AH Karnemelk en AH Fijne chocolade onder het huismerk presenteerde, biedt het assortment de klant nu meer dan 4000 huismerkproducten. En met succes. Scharreleierkoeken, filet americain, waterijsjes.er worden wekelijks miljoenen van verkocht. Onderzoek van TNS-NIPO wees uit dat het Albert Heijn Huismerk veruit favoriet is bij de Nederlandse consument. De klant werd de afgelopen jaren volop verleid tot aankoop van het AH Huismerk. Minstens zo goed, stukken goedkoper. Een claim die staat als een huis. Bij het overpompen komt de wijn zo min mogelijk in aan- raking met zuurstof om de conditie van de wijn zo optimaai mogelijk te houden. In een grote tank, en onder koolzuur, komt de wijn een tijdje tot rust. De producent in Frankrijk heeft de wijn voor het transport gefil- terd en gestabiliseerd. Bij de botteling in Nederland vindt er nog een laatste filtering plaats om er zeker van te zijn dat er geen veranderingen in de wijn zullen optreden. Het vertrouwen van de klant groeit en vele traditi- onele merken zijn niet langer de enige speler in de supermarkt. De klant doet bewuster boodschap- pen en is minder op merk en meer op kwaliteit en prijs gericht. Wat koop ik voor welke prijs? Met assortimentsuitbreiding, sterke prijsverlagingen en uitgebreide etiketinformatie over voedingswaarde heeft Albert Heijn al in een vroeg stadium sterke troeven in handen voor het bouwen van een sterk huismerk. De prijs kunnen we laag houden door grootscha- lig in te kopen. Bovendien zit er geen marge van de leverancier tussen. De producten zijn altijd minstens 15 procent scherper geprijsd dan de A-merken, wat natuurlijk aantrekkelijk is voor klanten. Onze scherpe prijs gaat dus niet ten koste van de kwaliteit. •Mijn gevoel gaat meestal uit naar het AH Huismerk,' ver- telt Rachida Aharouay (26), ASM bij AH 1407 aan het Amsterdamse Koningsplein. 'Ik neem geen risico met andere merken. Omdat ik zelf AH Huismerk koop, zou ik het klanten daarom ook adviseren. Maar dat geldt alleen voor producten die ik zelf heb geproefd. Alleen daar kan ik een eerlijk advies over geven. In andere gevallen zijn er vaak wel collega's die hen daar bij kunnen helpen.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 4