Zuivel is luxe HIER DAAR Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazine(a)ah.nl 3 Aha Clement Nvulu (37) Hferkoper AH 1147 Delft, y 'Frans is mijn moedertaal. Nog steeds lees ik alleen Franstalige boeken want Nederlands vind ik een ontzet- tend moeilijke taal. Ik ben dan ook bang dat ik het nooit echt zal beheersen. Dankzij mijn werk bij Albert Heijn ben ik toch een heel eind gekomen. Ik begon als klus- jesman. Het was de bedoeling dat ik veel op de winkelvloer aan- wezig zou zijn zodat ik door het contact met klanten en collega's de taal beterzou leren spreken.' 'Na eenjaar liep mijn contract af en was er aanvanke- lijk geen andere functie voor mij beschikbaar. Ik moest weg maar op aandringen van mijn toenma- lige collega's en de nieuwe super- marktmanager mocht ik na zes maanden weer terugkomen als magazijnmedewerker. Daar ben ik hen nog steeds dankbaar voor. Roddelen 'Nederlanders zijn ope ner dan Congolezen. Maar aan de andere kant weet je nooit echt hoe ze over je denken omdat ze nog wel eens achterje rug om roddelen. Daarin verschilt onze cultuur. Als je bij ons een probleem met iemand hebt, dan bespreekje datondervierogen.' W'Tijdens het werk heb ik veel contact met mijn collega's maar we komen niet bij elkaar op bezoek, terwijl in mijn land collega's vergelijkbaar zijn met familie.' 'Nu werk ik alweer vijf jaar als verkoper op de zuivelafdeling. In Congo wordt er niet zoveel zuivel gegeten als hier. Melk, yog hurt en kaas zijn echt luxeproduc- ten dus lang niet voor iedereen weggelegd. Hetzelfde geldt voor supermarkten. Ze zijn er wel, maar alleen weggelegd voor rijke mensen.' lement werd geboren in de Congolese hoofdstad Kin shasa. Hij houdt van zijn vaderland, maar wat doe je als een dictator de dienst uitmaakt en de bevolking jarenlang wordt geteisterd door burgeroorlogen? Toen zijn vader, die als hoge functionaris werkte bij een van de door Mobutu verboden oppositie- partijen, werd opgepakt en later bleek te zijn vermoord, keerde Cle ment zich als student techniek tegen het regime. Dat werd hem niet in dank afgenomen en noodgedwongen moest hij Congo ontvluch- ten. 'In 1992 kwam ik na veel omzwervingen in Nederland terecht waar ik als politiek vluchteling asiel aanvroeg. Ik droomde ervan om hier mijn studie te kunnen afmaken, maar leefde vijf jaar lang in onzekerheid of ik een permanente verblijfsvergunning zou krijgen.' Dankzij een detacheringproject, gei'nitieerd door de gemeente Delft die goed opgeleide jongeren aan een baan wilde helpen, kreeg Cle ment elf jaar geleden de kans werkervaring op te doen bij AH 1147.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3