In de aangescherpte strategie van de Albert Heijn Company staan groei, innovatie en professionalisering bovenaan. Dat zijn ook de ambities van de vernieuwde Informatie Management (IM) en Financiele organisatie die komende tijd onder leiding van CFO Chris Dik en zijn management- team verder vorm krijgt. Hij vertelt wat ervoor nodig is om deze doelstellingen te bereiken. LOOPBAAN BIJ ALBERT HEIJN 5 Aha Samen met IM en Finance verder op weg naar groei Waarom zijn de veranderingen die binnen IM en Finance in gang zijn gezet nodig? 'De samenwerking tussen Albert Heijn, Etos en Gall Gall, de Albert Heijn Company, is inmiddels zo ver gevorderd en succesvol dat er verschuivingen plaatsvin- den op allerlei gebied en dus ook bij IM en Finance. Er wordt in ons bedrijf hard gewerkt. Als er zich problemen voordeden hebben we wel eens de neiging gehad om nog harder te gaan werken in plaats van na te denken over een meer structurele oplossing. Het is ook goed om eens te kijken hoe andere bedrijven met soortgelijke problemen omgingen. Als het op IT aankwam, kon het zijn dat we dachten: als we het zelf niet hebben bedacht, dan is het vast niet goed genoeg voor Albert Heijn. Als we al onze ambities waar willen maken vergt dat een andere manier van werken. Binnen Albert Heijn wordt vaak gezegd: je moet het dak repareren als de zon schijnt.' Wat zijn de belangrijkste verschuivingen? 'We willen aller- eerst effectiever en efficienter zijn. Onder de naam IM 2010 Chris Dik (1967) heeft al een flinke ioopbaan bij Albert Heijn achter de rug. Hij studeerde economie aan de Universiteit van Amsterdam en deed ver- volgens een controllers-opleiding aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Tijdens zijn studie (1985-1990) werkte hij als parttimer bij AH 1080 Amsterdam. In 1990 werd hij assistent-controller hoofdkantoor Albert Heijn en vervolgens site-controller DC Zwolle, site-manager DC Pijnacker, direc- teur Logistiek en financieel directeur Albert Heijn. Momenteel is Chris Dik CFO (chief financial officer) van Ahold Europa. En hij is een trotse vader. zijn we de gehele IT-organisatie aan het herinrichten. In plaats van het zelf bedenken, ontwikkelen en produceren van software worden dit soort en andere werkzaamheden vaker uitbesteed, zoals recent aan EDS. Hierdoor kunnen bepaalde diensten goedkoper, efficienter en slimmer geleverd worden. Niet langer staan onze computers waar de DC's en de winkels op draaien op de negende etage van het hoofdkantoor, maar op twee verschillende locaties in Duitsland. En mocht in de toekomst blijken dat het op een andere locatie allemaal goed en nog goedkoper kan, dan pakken we die kans. De komende jaren wordt stapsgewijs alle soft- en hardware vervangen en willen we van zo'n 700 verschillende software- applicaties terug naar circa 70. Waar het kan standaardpak- ketten en waar nodig, voor wat ons onderscheidt, maatwerk. Processen worden zo beter beheersbaar en stabieler. We kijken binnen IM ook vooruit. Als we bijvoorbeeld con- stateren dat we geen breder assortiment in de winkels kunnen aanbieden vanwege ruimtegebrek, dan kunnen wij als IM mis- schien een slimme oplossing bedenken voor hoe we de voor- raad in de winkels kunnen terugbrengen zodat er wel meer meters overblijven op de winkelvloer. Dat is vooruitkijken met de focus op groei. Natuurlijk blijft het belangrijk dat we ervoor zorgen dat de DC's optimaal draaien, de kassa's in de lucht zijn en het zelfscannen goed werkt. Een belangrijke ontwikkeling op IM-gebied is ook dat de samenwerking binnen Ahold Europa steeds intensiever wordt. Ook daar is behoefte aan "alledaagse IT betrouwbaar en betaalbaar en bijzondere IT bereikbaar", die groei in bijvoor beeld Tsjechie mede mogelijk moet maken. Verder zien we dat de samenwerking tussen Albert Heijn, Etos en Gall Gall steeds concreter wordt. We bundelen onze krachten. Als we zoveel mogelijk uniformiteit brengen in applicaties en proces-

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 5