TRAINEEDAGEN ZOMER 2008 IN ZAANDAM EN ZWEDEN Samen de retailmarkt verkennen en kennis delen. Twee keer per jaar zijn er traineedagen voor alle managementtrainees, georganiseerd voor en door trainees van een nieuwe lichting. Afgelopen juni brachten Zweden een bezoek aan Zaandam en ging 'Zaandam' voor studiereis naar Zweden. Management Trainee-programma 'Pas als je elkaar persoonlijk ontmoet, kun je werkelijk van 13 Aha AH ontmoet ICA nietmachine nu gescand en geregistreerd. Nog een greep uit de kast van veranderingen: een nieuw laad-en-losproces, nieuwe tankprocedure, de aanwezigheid van een onderhoudsmonteur op locatie bij het opstarten in de ochtend en de met de bezorgers wordt bij 'thuiskomst' op het homeshopcenter uitgebreid nagesproken over de ervaringen tijdens de rit. Zijn er al nieuwe resultaten bekend, bijvoor- beeld een vermindering in de uitstroom? Voor BOR zaten we op een gemiddelde uitstroom van zo'n elf medewerkers per week voor beide homeshopcenters samen. Maar medewerkers tonen nu duidelijk meer plezier in hun werk dus we verwachten dat ze langer zullen blijven. En dat is nodig, want er zijn nog veel bezorgers nodig, zeker bij de forse groei. Bram Neervoort, 1 e jaar trainee bij Albert Heijn, doet een jaar erva- ring op binnen Commercie bij de unit houdbaar op het hoofdkantoor in Zaandam. Hij was medeorganisator van de traineedagen afgelopen juni. 'Onze lichting heeft voor alle Nederlandse trai nees een uitwisseling met ICA-trainees georganiseerd met als thema franchise. ICA is een honderd procent franchise formule, Albert Heijn voor ongeveer een derde deel. Dat is een aanzienlijk ver- schil. Onze sterke merkuitstraling is de Zweden een lust voor het oog, het aanbod in de diverse ICA-winkels loopt uiteen, maar daardoor kunnen de Zweden sterk inspelen op de lokale markt. De differen- tiatiekracht van ICA in Zweden versus de uitstraling van onze Albert Heijn; een leuk uitgangspunt voor discussie en kennisdeling.' In Nederland brachten de Zweden onder meer een bezoek aan een van onze nieuwe supermarkten en bewonderden ze de nieuwe Kies&Kook-concepten. Spreker Bert Swartsenburg van Ahold European Sourcing benadrukte in zijn uitleg voor de groep het belang van inkoopsynergie: gezamenlijk inkopen. Op hun beurt lieten de Zweden de Zaandamse delegatie ken- nismaken met een belangrijke speler in Aholds retailwereld: ICA. In het Management Trainee-programma van Ahold leer je in twee jaar versneld de kernprocessen van het bedrijf ken- nen. Het eerste jaar vervul je een functie op een hoofdkantoor van een van de Nederlandse werkmaatschappijen van de Albert Heijn Company. In het tweede jaar doe je belangrijke ervaring op in een Albert Heijn-winkel. Na succesvolle afronding kunnen trainees aan de slag bij een van de Nederlandse werkmaat schappijen van Ahold. Je komt in aan- merking voor het Management Trainee- programma als je binnenkort afstudeert of minder dan een jaar geleden een Bachelor- of Master-studie hebt afgerond. Nieuwsgierig? Kijk op www.ahold.nl, zoekterm: trainee. elkaar leren.' Oud-CEO Roland Fahlyn over het belang van deze traineedagen. De webwinkel opereert vanuit twee homeshopcenters (HSC) in de Meern en Rotterdam en een drietal overslaglocaties (hubs) in Zaandam,Tilburg en Nijmegen. Albert klantenservice werkt vanuit het Albert Heijn hoofdkantoor in Zaandam.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13