DO Ahold NIEUWS Omzetbericht tweede kwartaal 2008 'Mijn slagersachtergrond komt van pas' Omzetontwikkeling Albert Heijn WISSELS IN DIRECTIE ALBERT HEIJN Vander Laan naarVS Aha 6 Albert Heijn XL in Maxis Megastores uiden. Open vanaf woensdag 16 iuli 18.00 uur. klaafen Wouter Hoekzema, teamleider Verkoopklaar bij AH XL Muiden: De opening was fantastisch. De hal stond helemaal vol met mensen en na hetdoorknippen van het lint werd het meteen hectisch. We kwamen eigenlijk handen tekort, maar hebben het met z'n alien toch maar gered De komende tijd zullen we vooral druk zijn met opleiden. Ik zie het werken voor AH XL als een groot compliment.' Linda van Zeitveld, voormalig slager ClOOO-medewerker: Ik ben gewend om in een kleine winkel te werken, daarom leek het me beter om niet voor AH XL te gaan. Albert Heijn heeft goed naar mijn wensen geluisterd. Ik werk nu bij AH 1098 Bussum op de Bakkerij en Delikaas-afdeling. Gezien mijn achtergrond kan ik klanten extra informatie geven overde vleeswaren. Dat waar- deren ze zeker.' Ahold maakte op 1 augustus een geconsolideerde netto-omzet bekend van EUR 5,8 miljard over het tweede kwartaal, dat liep tot en met 13 juli 2008. Ten opzichte van het tweede kwartaal van 2007 daalde de netto-omzet met 0,8%. Tegen constante wisselkoersen daarentegen steeg de netto-omzet met 7,3%. In Europa en de Verenigde Staten werd de omzet- groei ondersteund door investeringen in de prijs- positionering en sterke promotieactiviteiten in alle markten. De prognose voor de onderliggende retail- marge voor 2008 blijft onveranderd 4,8-5,3%. Bij Stop Shop/Giant-Landover ligt de uitvoering van het Value Improvement Program op schema; na prijsherpositionering nu ook gericht op marketing en branding. De netto-omzet steeg met 1,7% tot USD 4,0 miljard. Giant-Carlisle zag de netto-omzet met 11,5% stijgen tot USD 1,1 miljard. Bij Albert/ Hypernova groeide de netto-omzet met 20,2% tot 411 miljoen (4,6% tegen constante wisselkoer sen). De identieke omzet nam toe met 5,6%. ICA toont een netto-omzet stijging van 8,8% tot 2,4 miljard (9,1% tegen constante wisselkoersen). De netto-omzet steeg met 14,2% tot 2,1 miljard. De netto-omzet van Albert Heijn supermarkten steeg met 14,4% tot 1,9 miljard. De identieke omzet van Albert Heijn super markten steeg met 11,8%. Sinds half augustus bekleedt een tweetal directieleden bij Albert Heijn een nieuwe func- tie en is Cees van Vliet, eerder verantwoordelijk voor Formule Management, de nieuwe directeur Winkelorganisatie. Aanleiding is de benoemingvan Sander van der Laan, directeur Commercie Albert Heijn, tot President en CEO van Giant-Carlisle in de Verenigde Staten. Van der Laan wordt opge- volgd door Albert Voogd, directeur Winkelorganisatie.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6