1 De smaak van verse munt k Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Alex Meenderman (28) Parttime Teamleider DC Pijnacker 'Libanezen zijn warmbloedig. Familiebanden zijn heilig. Maar ook het contact met buren is hecht. ledereen helpt elkaar als er iets is, dat mis ik wel eens in Nederland. Zeker in de grote stad leven mensen veel meer langs elkaar heen. In Rotter dam groeten de buren vriendelijk, maar daar blijft het ook bij. 'Wij zijn verplicht om tot het einde toe voor onze ouders te zorgen. Net als zij voor ons toen wij klein en afhankelijk waren. Ik vind het nogal koud hoe daar in Nederland mee wordt omgegaan. Als ouders niet langer zelfstandig kunnen wonen, gaan ze naar een bejaardentehuis of verpleeghuis. Dat is in Libanon echtondenkbaar.' 'Een typische maaltijd begint met mezze: schaaltjes met noten, humus, dadels, vijgen, dolma's, auberginesalade. Specialiteit is Taboule, fijn gesne- den groenten met grot gemalen tarwe (burghul), citroen, veel verse munt en bladpeterselie.' 'In Libanon betaal je 4000 a 5000 US dollar perjaar om je kind op een goede school te krijgen. Dat is maar voor heel weinig mensen weggelegd.' 'Nederlandse colle- ga's praten vaak heel openhartig. Libanezen zijn veel omzichtiger. Laatst vertelde een vrouwelijke collega uitvoerig over hoe zij wilde gaan bevallen. Sorry, maar die details moet je echt niet met mij bespreken. Dat is prive.' 'In Libanon geldt: Wie niet presteert, vliegt eruit. Voorjou honderd anderen. Onvergelijkbaar met ons werk hier waar het een stuk lastiger is om iemand met een vast dienst- verband te ontslaan.' e bombardementen, het lawaai van instortende gebouwen en het soms dagenlange verblijf in de schuilkelders herin- nert Alex Meenderman zich nog levendig. Samen met zijn Nederlandse vader en Libanese moeder ontvluchtte hij tijdens het hoogtepunt van de Libanese burgeroorlog op vierjarige leeftijd zijn vaderland. 'De eerste jaren woonden we in bij een tante van mij. In het begin durfde ik nauwelijks over straat uit angst dat er ergens een sluipschutter op de loer lag. Toen mijn tante vertelde dat ik daar in Nederland helemaal niet bang voor hoefde te zijn, begon ik pas met leven'. Van vakantiewerk in een bakkerij waar ik uitgroeide tot leidinggevende kwam ik terecht bij Albert Heijn waar ik nu graag full time teamleider wil worden. Daarnaast volg ik een HBO-opleidingOoitwil ik in Libanon een eigen bedrijf starten. Maar voorlopig blijft het nog bij dromen.' Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier Daar? Mail aha-magazine(diah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3