Klantgerichtheid Transactie Presentatie TopShop De winkelwedstrijd Albert Heijn Next TopShop is een half jaar aan de gang. Hoe verloopt de strijd, hoe spelen winkels erop in en welke cijfers geven mystery shoppers ons? Tijd voor een tussenstand. Nog niet waar we willen zijn Verschillen in formats 1 punt omhoog Next 13 Aha Topshops raken in vorm In alle klantonderzoeken scoort Albert Heijn hoog, maar we zijn nog niet de beste. De komende jaren willen we van alle klan- ten fans maken met een strategic waarin de klant in alles centraal staat en wij elke dag de beste zijn. Albert Heijn Next TopShop is op 'Elke dag de beste' gebaseerd. Iedere periode (4 weken) geven mystery shoppers al onze winkels een rapportcijfer op vier onderdelen die de klant belangrijk vindt: Presentatie, Transactie, Klantgerichtheid en Interactie. De doelstelling is om een landelijk gemiddelde van 7,7 te beha- len. Nu scoren de winkels gemiddeld een 6,8. Een 6,8 is natuurlijk nog niet waar we willen zijn. Maar er is nog een half jaar te gaan en ook in 2009 werken we verder aan de stra tegic. Het verbeteren van de kwaliteit is een proces dat tijd kost, bovendien zijn nog niet alle winkels klaar met de introductie van het nieuwe besturingsmodel. Op Presentatie en Transactie wordt hoog gescoord. Voile schap- pen, een schone winkel en een goed codebe- heer zitten dus goed in ons systeem. Ook zijn de mystery shoppers tevreden over de snelle en actieve kassa-afhandeling. Waarschijnlijk doordat hier extra aandacht aan is besteed tijdens de Teamleidersdagen Verkoopklaar en Verkoopafhandeling. De onderdelen Klantgerichtheid en Interactie blijven nog wat achter, maar daar gaan we in 2009 extra mee aan de slag. Binnen de diverse winkelformats zijn ver schillen te zien. Onze nieuwe supermarkten (Doorbraak) doen het goed met een gemid delde van 7,4. AH XL's staan op een tweede plaats met een 7,1 nauw gevolgd door de AH to go's met een 7,0. Een ruime voorsprong op het landelijk gemiddelde van 6,8. Kijkend naar de losse onderdelen scoort AH to go erg goed op Presentatie en springen de nieuwe supermark ten er op Klantgerichtheid uit. Om aan het eind van de wedstrijd een lande lijk gemiddelde van 7,7 te bereiken moet het gemiddelde over de hele linie nog een punt omhoog. Maar als we alle onderdelen goed voor elkaar hebben, komen we dichter bij ons einddoel om alle klanten fans te maken van Albert Heijn. Uiteindelijk bepalen zij of wij Elke dag de Beste zijn. Teamleider Verkoopafhandeling Robert van Geffen, AH 1219 Den Bosch: Met de scores van de mystery shopper en de KV-rapporten bekijken we waar we op moeten letten. Als extra stimulans heb ik een prijsvraag opgezet om "3 in de rij" te verbeteren. Ik baalde enorm toen we daar een 5 voor hadden.' Verkoper Bakkerij Linda Vreeswijk, AH 1648 Rotterdam: 'Elke dag bieden wij watte proeven aan. Zoals bagels met bieslookkaas, samen met de Delikaas afdeling. Ontevreden klanten probeer ik toch tevre den te stellen. Tijdens mijn inwerkperiode stond vragen stellen centraal. Daar leerje veel van. Ik geef altijd extra aan dacht, datzitgewoon in me.' Verkoper Pascal de Ridder, AH to go 5606 Amsterdam: Wij begroeten de klant, kijken hem aan bij de kassa en helpen bij vragen. Vooral toeristen stellen erveel en dan help ik geduldig. Ik let ook extra op mijn kleding en naambadge, wel zo netjes. Na een laag cijfervoor "Zichtbaarheid leiding" plannenwemeerleidingin.' Teamleider Verkoopklaar Carl Callenbach, AH 8718 Nijkerk: Na aflevering liggen de producten vaak binnen twee uur in de winkel. We besteden veel aandacht aan nee-verkoop, restanten en opleiding. 's Avonds spiegelen, 's ochtends schoonmaken. Datwerkt, blijktookuitde scores. Het codebeheer blijft wat achter, maar daar spreek ik medewerkers op aan.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13