DE BESTE Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer maken we kennis met Najat Bousadkat (30), supermarktmanager in AH 8742 Koudekerk a/d Rijn, getrouwd en moeder van een zoon: Ayman (19 maanden). Aha 12 'Ik ben een teamplayer' 'In een kleine buurtsuper in hartje Utrecht stond ik als zaterdaghulp achter de flessenband. Daarna werkte ik vijf jaar als caissiere. Eigenlijk wilde ik van kinds af aan modeontwerpster worden maartijdens mijn opleiding Its mode kleding en een stageperiode bij Peek Cloppenburg ontdekte ik dat het niets voor mij was. In ben een managementopleidinggaan doen en uiteindelijk opgeleid tot verkoopmanager. In AH 1583 Tuindorp, qua omzet een van de grootste winkels in Utrecht, kreeg ik vervolgens een baan aangeboden als verkoopmanager. Dat heb ik zesjaargedaan.' In 2005 stapte je over naar de franchiseorganisatie. Een bewuste keuz 'Ik heb altijd de ambitie gehad om verder te groeien en wil graag ooit voor mezelf beginnen. Toen Arjan en Jolanda Konincks hun eerste filiaal, AH 8640, in het centrum van Utrecht openden en mij vroegen om als assistent supermarktmanager in dienstte komen, zei ik zonderte twijfelen:"ja!" Sinds mei ben ik SM in een tweede filiaal dat ze onlangs hebben over- genomen.' Van de grote stad naar een dorp. Dat roept vast om reacties, als vrouw 'Natuurlijk merk ik dat ik me moet bewijzen. In de Marokkaanse cultuur omdat ik vrouw ben en in de Nederlandse cultuur omdat ik Marokkaans ben. Maar dat belemmert me totaal niet in mijn functioneren. Tijdens het afscheidsfeestje van de vorige franchisenemer vroeg iemand: "Mag ik u een brutaie vraagstellen...? Waar komt u precies vandaan?" Toen ik antwoordde dat ik geboren ben in Beni Said, een klein stadje in het noorden van Marokko, verontschuldigden ze zich doorte zeg- gen: "0, maarwij hebben niets tegen Marokkanen, hoor. Ikzie het als puur interesse." Wat is het belangrijkste verschil tussen het werken voor de winkel maatschappij en in een franchiseondernemin 'Verschil in aanpak. Ik krijg veel ruimte om mijn talenten te ontwikkelen en heb de vrijheid om veel commercielerte werken. De winkel waar ik hiervoor werkte was van 's morgens 8 tot's avonds 10 uur open. Ook koopavonden, koopzondagen en sommige feestdagen draaiden we gewoon door. Dat wierp z'n vruchten af. Niet voor niets werden we in 2006 verkozen tot de beste franchise winkel van Nederland.' 'Roddelen en mensen die altijd negatief zijn. 'Misschien ben ikte perfectionistisch, soms wat te direct en geduld is ook niet een van mijn sterkste kanten.' 'Ik ben een teamplayer. Hetgeeft me echt een energieboost alsje met een groep collega's doel- stellingen bereikt dankzij een bepaalde strategie of stijl van leidinggeven. Ons assortiment is bijvoorbeeld onlangs na een verbouwing met liefst 1000 artikelen uitgebreid. Vooral meer versproducten, met in totaal 12 meter extra koelstellingen. Heerlijk.' 'Ik een ontevreden klant weer met een brede glimlach naar huis laat gaan. Gelukkig lukt me dat eigenlijk altijd. Collega's roepen dan ook wel eens tegen mij: "Hoe krijg je het toch weer voor elkaar'? Maar voor onze klantentrek ik alles uitte kast.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 12