Door scherp gestelde ambities wordt ieder van ons geprikkeld zo veel mogelijk talenten te ontwikkelen Aha 6 nog beter op elkaar gaan aansluiten tot een goed op elkaar afgestemde keten van activiteiten. Extra investeringen in bijvoorbeeld de supply chain, het hele logistieke proces, zijn hiervoor noodzakelijk.' En wat zijn de gevolgen voor de klant? 'Hoge inflatie betekent dat consumenten geneigd zijn om minder te besteden. Die ontwikkeling kan negatieve invloed hebben op onze doelstellingen voor groei. Dat betekent dat we onze klanten, nog meer dan we nu al doen, waarde voor hun geld moeten bieden. Verder willen we ook groei zien te halen uit andere, aanvullende productcategorieen en daarin innovatief zijn. Doorgroeien in de markt van dagelijkse consumptiegoederen gaat over meer dan eten en drinken alleen. Hierbij kun je denken aan kleine huishoudelijke producten, vrije- tijdsartikelen en kantoor- of schoolspullen. Daarnaast denken we aan thematische producten, spullen die de klant als vanzelf meeneemt om te gebruiken voor de picknick, barbecue of tijdens de wintersportvakantie. Onderscheidend, met een toegevoegde waarde en van een kwalitatief hoog niveau. Artikelen waarvan de klant zegt: 'Kijk, dat is nu typisch Albert Heijn.' Komen er nieuw winkelformules bij? 'Door ons speelveld te verbreden, creeren we nieuwe kansen. We hebben binnenkort 30 XL's en 70 grote winkels. Al die winkelmeters bij elkaar kunnen veel meer producten voeren dan ze tot nu toe doen. Onze nieuwe supermarkten gebaseerd op het 'doorbraak'-concept zijn daar een mooi voorbeeld van. Tegenwoordig kunnen we op 1600 m2 op het gebied van eten en drinken zoveel artikelen kwijt waar voorheen een XL voor nodig was. In de XL's kunnen we hierdoor ook meer ruimte genereren. Groeimogelijkheden zien we in zowel bestaande als binnen nieuwe win kelmeters. Het aantal winkels zal toenemen. Nieuwe formules komen er voorlopig niet bij. Maar we kunnen zeker nog een aantal stappen zetten binnen onze huidige formules en concepten. We hebben nu 40 AH to go's in Nederland, dat zullen er in de nabije toekomst zeker 100 worden.' Waar ligt nog meer de focus? 'Albert Heijn wil zich gedifferentieerder, lokaler en doelgroepspecifieker gaan manifesteren. Het aanbod in de supermarkt in de wijk kan beter worden afgestemd op de lokale behoef- tes van klanten. Het is belangrijk dat er voldoende keuze en diversiteit in ons assortiment blijft. In onze multiculturele samenleving zijn we ons daar nog meer bewust van. Vandaar de differentiatiegedachte, assorti ment gaan ontwikkelen om de verschillende doelgroepen zo optimaal mogelijk te bedienen. Daarin kunnen we als Albert Heijn groeien. Vanzelfsprekend moet iedere klant boodschappen bij Albert Heijn kun nen doen. Maar de focus blijft liggen op gezinnen met kinderen. In ver- gelijking met 2004 vinden zij gelukkig steeds vaker hun weg naar Albert Heijn, maar we zien nog zeker mogelijkheden om het aantal klanten dat ook de grote weekboodschappen komt doen, te vergroten. Ook in ons marke- tingbeleid zullen we, naast de massamediale aanpak, meer gaan dififerentieren. Door bij voorbeeld onze smurfenacties en de Welpie massamediaal in te zetten, creeren we bij veel mensen voorkeur, maar we zullen nog dichter bij onze klanten en hun omgeving moeten zien te komen.' Hoe kun je met Albert Heijn een meerwaar- de creeren? 'Door lokale betrokkenheid. Bijvoorbeeld door activiteiten te ontwikkelen in een buurthuis of bij de plaatselijke sport- verenigingen of scholen. De ruilmiddagen en het schminken van kinderen bij de smurfenactie zijn er voorbeelden van. We kunnen centraal de regie voeren en regionaal uitvoeren. Het begrip Mijn Albert Heijn gaat dan veel meer leven. Daarnaast moeten we meer 1 op 1 relaties gaan opbouwen met onze klanten. Dat vereist een vernieu- wende aanpak. Bijvoorbeeld door na te denken over hoe we de jongere doelgroep, de consument van morgen, het beste kunnen benaderen.' Wat is naast groei de belangrijkste ambitie? Onze maatschappelijke verantwoordelijkheid is een belangrijk aandachtspunt. We hebben onze ambitie ook op dit terrein vastgesteld. We zijn als Albert Heijn onderdeel van de samenleving, spelen onze rol en nemen onze verantwoordelijk heid. Gezondheid is een speerpunt. Duurzame handel, ontwikkelingen random het klimaat zoals koeling en transport; het zijn allemaal aan- dachtspunten. En nogmaals: we zijn niet bezig met een nieuwe strategic maar met een aanscherping van de strategic.' Ben je trots op het bedrijf? 'Ik ben zeker trots. Maar ik wil het graag uit- leggen aan de hand van een voorbeeld, een metafoor. Je kunt Albert Heijn zien als een pauw, dat is een prachtige vogel en die mag daarom ook best trots uitstralen. Maar een pauw kan zich ook klein maken. Daarmee kom ik bij onze laatste, maar misschien wel belangrijkste ambi tie: elke dag de beste willen zijn. Om de uitstraling van de hele keten, van producent, leverancier, de producten in het schap tot service op de win- kelvloer nog beter en krachtiger neer te zetten. We hebben de laatste jaren al iets unieks neergezet. We presteren uitstekend en daar mogen we trots op zijn. We willen graag elke dag de beste zijn, maar we zijn in het GfK- onderzoek nog niet de allerbeste supermarktketen van het land. Albert Heijn moet nog beter gewaardeerd worden door onze klanten. Dat kun je alleen bereiken door je elke dag opnieuw te bewijzen. Het begint bij de assortiment-samenstelling die we bedenken, de leverbaarheid van onze producten, maar ook de fabrikant en de logistiek hebben een aandeel in onze uitstraling richting de klant. Je kunt nog zulke mooie groeidoe- len bedenken, maar als je winkel niet klopt, dan zul je die doelen nooit bereiken. Daarin hebben we allemaal onze eigen verantwoordelijkheid. Daarin maken medewerkers het verschil, als team en ieder voor zich. Het is onze uitdaging een blijvend plekje te winnen in het hart van de klant zodat klanten met een glimlach onze winkels verlaten.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6